Strona główna Fora Foto Sprzęt Sigma-Tamron

Sigma-Tamron

Sprzęt

Member

Który jest lepszy z producentów

Member

Jeśli popatrzeć na oferty obydwu producentów, na symbole zamieszczane w oznaczeniach obiektywów, wychodziłoby, że Sigma. Ale, jak na tymże forum można poczytać, że dany typ obiektywu, ale różne egzemplarze (nawet wiodących producentów typu Nikon, Canon) jakościowo mogą się różnić w sposób koszmarny… Trudno powiedzieć. Ja bym głos dał na Sigmę, ale też raczej ze względu na większy niż Tamron, asortyment opisowo lepszego sprzętu.

Member
jart wrote:
Jeśli popatrzeć na oferty obydwu producentów, na symbole zamieszczane w oznaczeniach obiektywów, wychodziłoby, że Sigma.

Z ciekawosci , moglbys rozwianc te “ciekawa” teze o symbolach umieszczanych przez producentow? Poza tym co to za pytanie, ktory producent jest lepszy od drugiego? Wez konkretne szklo Tamorna i odpowiadajace mu szklo w ofercie Sigmy i wtedy zacznij sie zastanawiac , co jest lepsze.. Nie ma generalnej zasady “im lepszy producent , tym lepsze szkla”

Pozdrawiam

Member
basidion1 wrote:
Nie ma generalnej zasady “im lepszy producent , tym lepsze szkla”

No właśnie. muniek – na twoje pytanie nie da się w prosty sposób odpowiedzieć. Zarówno Tamron, jak i Sigma mają bardziej i mniej udane konstrukcje optyczne, podobnie zresztą jak inni producenci szkieł. Tak samo nie można więc powiedzieć, że lepsze obiektywy robi Canon, Nikon czy Olympus.

Jedyne, na co chciałbym zwrócić uwagę, to nieco inny sposób podejścia do problemu serwisu/gwarancji. Jeśli kupisz nową Sigmę i przekonasz się, że obiektyw ma wadę optyczną typu ustawianie ostrości przed lub za właściwym miejscem, możesz ją odesłać do K-Consult do skalibrowania (wysyłasz wtedy obiektyw razem z aparatem). W przypadku Tarmona (dystrybutor Foto-Technika) tak dobrze już nie jest, choć pewnie przy jakichś skrajnie walniętych egzemplarzach byłaby możliwość wymiany.
Zaznaczam jednak, że to tylko moja opinia, próba przewidywania zachowania dystrybutora. Zarówno Foto-Technika, jak i K-Consult to porządni, odpowiedzialni dystrybutorzy, więc można z nimi próbować na spokojnie coś negocjować, rozmawiać itd. Niemniej na pierwszy rzut oka tylko Sigmy można w ramach gwarancji kalibrować. Aha, no i zachęcam do wstrzemięźliwości ;-) Tylko jeden na kilkanaście czy kilkadziesiąt obiektywów (zależy od modelu) wymaga ewentualnej kalibracji.

Member

basidion1: ot, choćby Sigmy – DG, DC, EX, Asp, HSM, OS, APO…

Member

jart: ot Tamon – XR, IF,Di, Di-II, SP, ASL, AD, LD i co ? lepiej czy gorzej? Dopisac oznacznia z Nikona?

Nadal nie rozumiem o co ci chodzi z tymi oznaczeniami.. Idz do sklepu z tania elektronika, zobacz ile “dziadowstwa” ma na pudelkach “mega znaczace” napisy..i co, firma “migawa” jest lepsza od “sony” bo ma lepsze napisy na pudelkach?? Podtrzymuje to co napisalem wyzej, i podpisuje sie pod tym co napisal Tomasz_Kulas.

Member

basidion1: widzę, że nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Przeczytaj jeszcze raz i spróbuj zrozumieć. Jak by nie patrzył, dane symbole, skróty itp. coś oznaczają. Inna sprawa, czy jest z tego FAKTYCZNY pożytek.
I owszem, Tomasz_Kulas ma rację, serwis jest ważny, nie przeczę, ale… Pytanie było proste i takaż odpowiedź. Idź do sklepu, powiedz, żeby Ci dali dwa obiektywy, Ty sobie popstrykasz, zobaczysz który lepszy, a potem oddasz im gorszy… Albo i obydwa, bo żaden Ci nie podpasuje… Gdyby to było takie proste, jak jest krzywe, to, wydaje mi się, testy w takim np. DFV byłyby… No właśnie, po co?

Member

pytanie z gatunku: co lepsze widelec czy łyżka? każdy z producentów produkuje i lepsze i gorsze szkła można porónywać jedynie konkretne modele o zbliżonych parametrach typu ogniskowa, światłosiła, napęd AF.

Member

Raczej: łyżka, czy łyżka :) Wyszedłem z założenia, że Muniek chce kupić obiektyw i nie wie co wybrać. No cóż, obie firmy się rozwijają, produkują coraz bardziej “wypasione” obiektywy… I przecież nie powiem: stary, odpuść sobie to “badziewie” i zainwestuj w Zeissa. Bo pytanie było o Sigmę i Tamrona. Wniosek: chyba trzeba zacząć molestować Redakcję o jakieś testy w miarę przystępnych cenowo i w miarę nowych obiektywów obu firm :)

Member

stare sigmy maja problemy z canonami,
a te nowe co problemów nie mają za 5 lat tez będą stare ;)

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.