Strona główna Fora Foto Sprzęt Soczewki “makro”

Soczewki “makro”

Sprzęt

Member

Są do kupienia zestawy (4 szt) soczewek makro. Tanie, od 60 PLN za komplet. Pytanie: czy to zakup wart tych pieniędzy i czy to się da naprawdę zastosować jako makro.

Member

Powiem Ci kolego, że miałem takie cuś na Minolcie Z1. Nie zauważyłem większej różnicy ani w odwzorowaniu, a ni w zasadzie w czymkolwiek. No, ale ciężej się ostrzyło na duże odległości =) Próbowałem długo, ale poza wydłużeniem czasu naświetlania piorunującego efektu nie dało. Miałem +1, +2, +4 i +10.

Member

ja mam teraz właśnie takie soczewki +1, +2, +4, +10 firmy fox i jestem z nich zadowolony, tylko w niewielkim stopniu pociemniąją obiektyw, a powiększają i znacząco zmniejszają odległość ostrzenia. Zdjęcia nimi wykonane są też w mojej galerii.

Member

dołóż parę złotych i kup Reynoxa … mam soczewki – nie używam wcale.. straszne aberracje, ogólnie pogarszaja mocno jakość,,,,

Member

Podzielam zdanie DominikS – lepiej trochę dołożyć i kupić Raynoxa – za takie pieniądze jest najlepszy:)

Member

Mam taki zestawik, skusiłem sie,dałem 45zł, ale i tak żałuje! Tylko +1 i +2 jest uzuteczna, a i tak trzeba przysłone mocno zamykać! +10 widze tylko centrum kadru i przymykanie niewiele zmienia! Słaba jakość, bardzo słaba! Za 10 zł to mozna by wziąć! Raynox 250 jest OK

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.