Strona główna Fora Foto Sprzęt Spider Holster

Spider Holster

Sprzęt

Member

Ciekawy pomysł na noszenie aparatu:

http://www.spiderholster.com/

Można, a nawet trzeba wątpić w kilka rzeczy, jak chociażby w możliwość uniesienia kilku kilogramów na spodniach czy w wygodę chodzenia z dłuższym tele, ale podobno jest to przemyślany i odpowiednio zabezpieczony patent. Na razie ciężko wypowiedzieć się jednoznacznie, ale ja jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie. Okaże się, jak tylko sprzęt pokaże się na rynku, tymczasem po cichu liczę na to, że do lekkiego i krótkiego sprzętu pajączek będzie się nadawał.

Keymaster
drumsamurai wrote:
Można, a nawet trzeba wątpić w kilka rzeczy, jak chociażby w możliwość uniesienia kilku kilogramów na spodniach

Na pasku od spodni rzeczywiście niezbyt wygodne, bo spodnie ściąga :) Ale na osobnym pasku, który się zapina powyżej i opiera na kościach biodrowych – całkiem ok. Ja tak korzystam z pasa Lowepro S&F i pojemników. Lepiej mieć dodatkowych parę kilogramów na biodrach niż na kręgosłupie (plecak czy torba).

Quote:
czy w wygodę chodzenia z dłuższym tele, ale podobno jest to przemyślany i odpowiednio zabezpieczony patent.

No ja właśnie w zabezpieczenie wątpię. Niech ktoś Cię trąci albo nawet sam się o coś otrzyj, co podbije aparat do góry – wysuwa się z tej prowadnicy i leci obiektywem w dół. Brr!

Member
Piotr wrote:
(…) o coś otrzyj, co podbije aparat do góry – wysuwa się z tej prowadnicy i leci obiektywem w dół. Brr!

Własnie w odpowiedzi na taką krytykę pomysłodawca szybko dodał na stronie informację, którą pozwolę sobie zacytować w oryginale:

The Spider Holster Pro has a 2-position lock.

Lower Position – a quick-release lock that latches automatically when the camera is placed in the holster. The lock keeps your camera firmly in place but gives the camera freedom of movement, so it rides on your hip, even with heavy glass. Release the lock with a touch of a finger.

Upper Position – for free camera motion to get your DSLR from hip to hands in a flash

Member

może inaczej, myslę że jest to fajny patent ale nie na noszenie zestawu. Paska z karku nie ściągam… z ręki nie wypuszczam jeśli w plecaku nie wyląduje… i tu niejednokrotnie problem odnajduje. Gdy maluszek co zemną się włóczy w problemie się znajdzie takim czy innym co dwie ręce wsparcia potrzebować będą, z reguły przewieszam sprzęt ale muszę uważać by się nie przesunął uderzając o ziemię czy cóś… Traktowałbym to jak chwilowy zaczep, odłożenie na ten jeden moment nie do plecaka, stolik, tudzież inne podłoże… hmm

Member

Obok powyższego sprzętu na YT pokazują inne podobne wynalazki:
http://www.youtube.com/watch?v=8SXHVMG3Wjs
http://www.youtube.com/watch?v=7naJTDpo8vI – dłuższa prezentacja sprzętu z różnymi opcjami

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.