Strona główna Fora Foto Inne Sprawdzenie numeru seryjnego aparatu przed zakupem

Sprawdzenie numeru seryjnego aparatu przed zakupem

Inne

Member

Witam,
Wie ktoś gdzie czy jest może jakaś strona na której mogę sprawdzić czy lustrzanka o danym numerze seryjnym nie jest zgłoszona jako ukradziona?
W skrócie znalazłem ogłoszenie o sprzedaż lustrzanki za śmiesznie niską cenę i trochę się obawiam.

Member

http://sssf.art.pl/browse.php?order=DataZdarzeniaZ&last=&Producent=&Kategoria=&keyword=

poza tym jeżeli gościu ma pudełka to raczej nie kradziony :)

Member

No właśnie nie ma pudełka, a z drugiej strony pisze że raczej tylko odbiór osobisty… no cóż chyba stanie na tym że przejadę PKS-em pół Polski i kupię i zobaczymy co będzie dalej. W najgorszym dla mnie wypadku ja stracę trochę kasy, a właściciel odzyska sprzęt.

Member

a faktury ma?

Member

jeszcze sa takie programy sprawdzające numer seryjny … trzeba by poszukac w googlarce

Member

wiem, wiem. zaryzykuję, kupię, a w domu sprawdzę. W exifie są numery. jak się uda to napiszę co z tego wyszło :)

Member

a przebieg znasz? moze to on jest przyczyna niskiej ceny?

Member

ok 7 tyś. nie wiem co jest przyczyną tak niskiej ceny, dlatego boję się że może być coś nie tak z tym aparatem i/lub sprzedającym. Ale okaże się jutro.

Member

Uważaj na siebie!

Member

a moze sie mylisz? co to za aparat i za ile?

Member

No cóż… to było zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. Adres który dostałem sms-em okazał się należeć do zupełnie innej osoby, a ze sprzedającym kontakt się urwał. Kiedy kolega zadzwonił chwilę później z innego numeru, sprzedający odrazu odebrał i potwierdził że ogłoszenie jest aktualne i bardzo zależy mu na czasie i tylko odbiór osobisty. Zapytany dlaczego nie odbiera telefonów od kolegi z którym się umówił, sprzedający rozłączył się.
Czyli wychodzi na to że owego aparatu wcale nie ma i wszystko to jedna wielka ściema.
Męczy mnie tylko pytanie po co ten pan tak robi. Bo jeśli zależało by mu na pieniądzach to postawił by warunek że najpierw przelew a później aparat pocztą. A tu wyraźnie mówi że jedyna opcja to odbiór osobisty (jak się później okazuje pod adresem należącym do przypadkowej osoby).

No ale człowiek uczy się na błędach i mimo że od zawsze uczono mnie żeby nie wierzyć takim ogłoszeniom to chyba po wpływem emocji, że można zrobić dobry biznes, zaryzykowałem i nauczyłem się, ale dopiero na własnym doświadczeniu :)

Member

Widocznie jakiś debil.

Member
wzrokowiec wrote:
Uważaj na siebie!

No właśnie, sprawa już nie aktualna ale może dla innych na przyszłość jako ostrzeżenie.
Jeśli zapłacimy poprzez np. przelew gość jest do namierzenia, natomiast jeśli umawia się na osobisty odbiór to wie że przyniesiemy pieniądze, telefon na kartę, adres lewy. Przychodzimy a tam czeka gość z kolegami, dobrze jak tylko zabierze pieniądze.
A tak przy okazji, kiedyś kolega kupował okazyjny telefon i podobna sytuacja z tym, że umówił się na odbiór przed komisariatem policji. Oczywiście telefonu już nie odbierał sprzedawca i do sprzedaży nie doszło.

Member

Cieszę się, że nic Ci się nie stało, bo miałem złe przeczucia…

Member

a można skalibrować laptopa?

Viewing 14 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.