Strona główna Fora Foto Giełda Sprzedam A300 i parę obiektywów – razem lub osobno

Sprzedam A300 i parę obiektywów – razem lub osobno

Giełda

Member

Mam do sprzedania puszkę i trzy obiektywy. Najchętniej puściłbym to raz a dobrze, oszczędzając sobie kłopotu z pakowanie kilku paczek osobno, ale jak się nie da, to może też być osobno. I tak:

Sony Alpha A300.
Puszka zadbana, ale przez kilka lat użytkowania parę rysek pewnie by się znalazło. W tej chwili jest wraz z żoną w Paryżu, wraca w sobotę, wtedy mogę zrobić zdjęcia i wysłać zainteresowanym. Nie mam pojęcia, jak sprawdzić ilość zrobionych zdjęć. Osobiście po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że pewnie ze 25 tys ich było.
Aparat jest sprawny. Od nowości na wyświetlaczu była naklejona osłonka z poliwęglanu, które to rozwiązanie serdecznie polecam – jedną stłukła mi jakaś miła pani parasolką w kolejce do Zoo..
Aparat sprawny, ale już po gwarancji. W zestawie daję zaślepkę na otwór na obiektyw, całość będzie zapakowana w oryginalne pudełko wraz ze wszystkimi papierami jakie do niej miałem.

Sony 18-55 3.5-5.6 SAM
Kitowy obiektyw, ten lepszy (w przeciwieństwie do fabrycznego 18-70, który do niczego się nie nadawał). Właściwie nie używany, założony słownie kilka razy, jak zrobiono nim z 50 zdjęć to max. Wersja OEM, nie mam do niej żadnych papierów czy pudełka. Oczywiście sprawny, stan “igła”

Sigma 17-70 2.8-4 DC Macro OS HSM
Rewelacyjne szkło ze średniej półki. Szybki, celny i cicha autofokus, dobre szkła, małe dystorcje i aberracje. Generalnie na optycznych dostał bardzo dobrą recenzję, a i w DFV zawsze go chwalili. Używany półtora roku, Najczęściej miał na sobie jakiś filtr – jak nie UV to polar. Szkło czyste, bez rys. Pierścienie chodzą z lekkim oporem, nie ma żadnych luzów (choć przy robieniu zdjęć w dół troszkę się rozsuwa, ale ten typ tak ma, od nowości to robił, skubaniec jeden…
Niestety już chyba jest po gwarancji, a jeśli jeszcze jest, to zaraz się skończy. Oczywiście sprawny, piękny i wspaniały, nawet ryski trudno znaleźć. W zestawie z papierami i pudełkiem oraz fabrycznym etui. Dołączam do niego filtr UV Marumi.

Tamron 70-300 USD VC 4-5.6
Prawie nowy, kupowałem go na wiosnę tego roku, parę tygodni po premierze tego modelu z mocowaniem dla Sony. Z pewnością jeszcze jest na gwarancji, poza tym jest mało używany, sprawny. Bardzo dobre urządzenie do fotografowania ptaszków i motylków, nie wspominając o sąsiadce z przeciwka :), a z pierścieniami pośrednimi doskonałe narzędzie do fotografii macro. Podobnie jak do Sigm, dołączam filtr UV Marumi, obiektyw jest w komplecie z pudełkiem i papierami.

Oczywiście do wszystkich tych szkieł są także dekielki (na przód i na tył)
Najchętniej puszczę wszystko razem. W takim wariancie cena wynosi 2500 zł, lub 2700 zł z gratisem w postaci pierścieni pośrednich Delta w wersji z przeniesieniem napędu (działa AF). Jeśli 28 września nie znajdzie się amator na komplet rozbijam zestaw, a ceny będą wynosić odpowiednio

Tamron 1000 zł
Sigma 1000 zł
A300 600 zł
Sony 18-55 200 zł

Na maile odpowiadam tylko do 19 września, później wyjeżdzam na tydzień i kontakt będzie utrudniony. Jak ktoś sobie życzy zdjęcia to proszę podać adres mailowy. Wszelkie zaputania proszę kierować na adres: pawel.kalisz@gmail.com

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.