Strona główna Fora Foto Giełda Sprzedam body Fuji S3 pro

Sprzedam body Fuji S3 pro

Giełda

Member

Posiadam do sprzedaży legendarną już lustrzankę Fuji Finepix S3 pro. Cyfrowe lustrzanki z serii FinePix zawsze wyróżniały się wśród innych aparatów tej klasy, ale model S3 Pro jest z pewnością najbardziej unikatowy. Jego najważniejszą cechą jest możliwość zarejestrowania rozszerzonego zakresu dynamicznego w porównaniu ze zwykłymi lustrzankami cyfrowymi. Oznacza to bardziej precyzyjne oddawanie cieni, bez nadmiernego uwypuklania jasnych tonów. Nie będę się tutaj rozpisywał o zaletach tego modelu.

Dane techniczne można znaleźć w internecie. Opis i opinie znajdziesz tutaj: http://www.optyczne.pl/187-Fujifilm_Fine_Pix_S3_Pro-specyfikacja_aparatu.html A zdjęcia nim wykonane na moich stronach internetowych :)
Jakość zdjęć wyróżnia nadal ten aparat mimo upływu lat od jego powstania.

Oferowany do sprzedaży sprzęt jest zadbany, w bardzo dobrym stanie technicznym. Oryginalne opakowanie i wyposażenie fabryczne:
* Dokumenty i instrukcje
* Płyta z oprogramowaniem
* Kable USB i Video
* Ładowarka akumulatorów (zapomniałem dodać do zdjęcia)
* Pasek
* Osłona tylnego wyświetlacza LCD

Wyświetlacz dolny i górny jest zabezpieczony dodatkowo hartowanym szkłem i nie ma na nim żadnych uszkodzeń.

Gumy w dobrym stanie. Matryca czysta.
Przebieg szacuję na ok. 12.000-16.000 zdjęć. Sprawdzone przebiegi tego sprzętu to 130.000-170.000 zdjęć! Sprowadzony z Niemiec w 2008 roku. Używany ostatnio jako aparat zapasowy w czasie sesji fotograficznych i plenerów. A więc wiele zdjęć jeszcze można nim zrobić.

Aparat dla ludzi oczekujących bezkompromisowej jakości zdjęć bez dodatkowych i czasochłonnych czynności w programach graficznych aby “uzdatnić” pliki do prezentacji. Dodatkowych informacji udzielam mailem lub telefonicznie.

Zdjęcia przedmiotu i pozostałe informacje można zobaczyć tutaj: http://sgt.suwalki.pl/component/adsmanager/?page=show_ad&adid=12

Member

cena, Kolego, cena nas interesuje:-)

Member
krzyskra0 wrote:
cena, Kolego, cena nas interesuje:-)

1400 zł :P czyta sie linki :D

Member

doczytałem. Dziękuję KWM :-)

Member

Hern pytanie- oglądam sobie te zdjęcia …on był rozkręcany, tak? Bo łepku śrub wyglądają tak, jakby ktoś przy nich majstrował? Ile naprawdę ma cyknięte fotek? I w ogóle wyślij mi zdjęcia na krzyskra0@poczta.onet.pl

Member

Nie był rozkręcany :) Jeśli są jakieś otarcia farby na łebkach wkrętów to są to naturalne ubytki farby występujące podczas eksploatacji aparatu. Od spodu wiadomo… ; z boków otarcia od ubrania (zamki błyskawiczne, metalowe guziki) Co do przebiegu, określam go tylko na podstawie ilości posiadanych zdjęć które wykonałem tym aparatem. Jestem jego pierwszym właścicielem. Każde zdjęcie posiada exif i włączając opcję filtrowania po sprzęcie np. “Finepix S3” w programie katalogującym, wychodzi mi 10800 zdjęć. Doliczyć trzeba do tego zdjęcia które zostały skasowane na etapie podglądu w czasie fotografowania i odrzucone podczas selekcji w komputerze. Należę do fotografów ze starej szkoły fotografii (mam swoje latka), w której zanim się nacisnęło spust migawki to było wszystko przemyślane. Nie wykonuję serii zdjęć jednego kadru w myśl zasady obecnie panującej “na pewno ze 100 zdjęć coś się wybierze”. Jeśli robię jakąś powtórkę ujęcia to tylko w uzasadnionych przypadkach. HDR z S3 pro też nie ma sensu robić bo przy tej dynamice i pliku RAW jest to zbędne :) Tak więc na tej podstawie szacuję przebieg na ok. 12000-16000 zdjęć. Od ponad roku aparat jest prawie wcale nie używany. Mam już dwa body i trzecie nie jest mi potrzebne. Wykonam nim raz na miesiąc kilka zdjęć tylko po to aby aparat pracował a nie leżał bo to też nie wpływa korzystnie na elektronikę.

Jakie zdjęcia ponad te które zamieściłem w swoim portalu SGT mam wysłać? Jeśli masz jeszcze pytania to pisz śmiało. Nie mam w tym temacie nic do ukrycia i odpowiadam na każde pytanie.

Member

odpowiedziałem Ci na maila:-)
Kupiłbym, z sentymentu do Fuji…

Member
krzyskra0 wrote:
odpowiedziałem Ci na maila:-)
Kupiłbym, z sentymentu do Fuji…

Najpierw zajrzałem tutaj a potem odebrałem maila :)

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.