Strona główna Fora Foto Giełda Sprzedam obiektyw Sigma 17-35 mm f/2.8-4 EX DG Asph HSM (Nikon)

Sprzedam obiektyw Sigma 17-35 mm f/2.8-4 EX DG Asph HSM (Nikon)

Giełda

Member

Mam do sprzedania używany jasny obiektyw fotograficzny do Nikona. Świetny do szerokich ujęć pejzażowych. Profesjonalna konstrukcja i szkła z powłokami zapewniają świetnej jakości zdjęcia. Obiektyw ma normalne ślady użytkowania, optyka w bardzo dobrym stanie. Na przedniej soczewce lekka ryska nie mająca wpływu za wygląd zdjęć. Bagnet metalowy. Przy bagnecie, z obudowy schodzi powłoka matowej farby (fabryczny defekt tej serii obiektywów)., nie ma to wpływu na nic związanego z działaniem obiektywu. Oto oficjalne dane:

Sigma 17-35 mm f/2.8-4 EX DG Aspherical HSM to profesjonalny, szerokokątny zoom reporterski. Współpracuje z lustrzankami Nikon: analogowymi i cyfrowymi z matrycą APS-C i FF. Jest to jedna z najlepiej ocenianych konstrukcji tego typu dostępnych na rynku. Idealnie sprawdza się w fotografii reporterskiej oraz zdjęciach krajobrazów i architektury. Pole widzenia wynosi od 103.7 do 63.4 stopnia (z lustrzanką FF). Nominalny zakres ogniskowych to 17 – 35 mm.

Zaawansowana konstrukcja optyczna składa się z 16 soczewek w 13 grupach, w tym 2 soczewki asferyczne minimalizujące dystorsję, szczególnie przy brzegach kadru. Dodatkowo wykorzystano 1 szklany element SLD (Special Low Dispersion), który redukuje aberrację chromatyczną i zapewnia doskonałą rozdzielczość i wysoki kontrast. Wielowarstwowe powłoki przeciwodblaskowe zapobiegają powstawaniu blików i refleksów; przy ich projektowaniu szczególny nacisk położono na zabezpieczenie soczewek znajdujących się najbliżej matrycy. Dzięki temu niemal całkowicie wyeliminowano problem wtórnych odbić światła od matrycy. Sigma posiada system wewnętrznego ogniskowania IF, czyli przednia soczewka pozostaje nieruchoma podczas ustawiania ostrości, co pozwala na swobodne użycie filtrów polaryzacyjnych i połówkowych. Minimalny dystans ostrzenia w całym zakresie ogniskowych wynosi 27 cm. Maksymalna skala odwzorowania to 1:4.5. Warto także zwrócić uwagę na sporą jasność obiektywu, która zawiera się w przedziale f/2.8 – f/4.

Bardzo cichy i szybki silnik HSM (Hyper Sonic Motor) pozwala na błyskawiczne ustawianie ostrości. Silnik ten dokonuje zamiany fali ultradźwiękowej na energię obracającą elementy ustawiające ostrość. Oczywiście HSM pozwala na ostrzenie ręczne bez konieczności zmiany trybu pracy.

Wbudowany pierścieniowy napęd HSM umożliwia pełną współpracę (autofocus) także z aparatami Nikon D40, D40x, D60, które nie posiadają własnego napędu.
Symbol EX oznacza profesjonalną serię, która charakteryzuje się wytrzymałą konstrukcją i doskonałą jakości optyką. Posiada najwyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Obiektywy Sigma z serii DG są przystosowane do współpracy zarówno z lustrzankami cyfrowymi, jak i analogowymi. Sprawują się doskonale w obu rodzajach sprzętu. Ta uniwersalność jest ich niebywałą zaletą. Obiektywy z serii DG charakteryzują się nowego typu powłokami zapewniającymi optymalny balans kolorów oraz redukcję refleksów i blików. Optymalny kształt soczewek kieruje silne światło na krawędzie obrazu zapewniając właściwą i równą ekspozycje w całym kadrze.

Cechy charakterystyczne:

* Nominalny zakres ogniskowych: 17 – 35 mm.
* Ekwiwalent ogniskowych po podłączeniu do lustrzanki APS-C Nikon: 25.5 – 52.5 mm.
* Minimalna odległość ostrzenia: 27 cm.
* Maksymalny otwór względny: f2.8 – 4.
* Konstrukcja optyczna: 16 elementów w 13 grupach, 2 soczewki asferyczne, 1 soczewka niskodyspersyjna SLD.
* Liczba listków przysłony: 8.
* Sposób nastawiania ostrości: AF/MF.
* Napęd autofokusa: silnik HSM.
* Wewnętrzne ogniskowanie IF.
* Metalowy bagnet.
* Waga: 560 g.

Zestaw zawiera:

* obiektyw
* przednia i tylna osłona obiektywu
* osłona przeciwsłoneczna
* futerał

Ważniejsze parametry techniczne
Producent: Sigma
Mocowanie: Nikon
Konstrukcja optyczna: 16 elementów w 13 grupach
Minimalna przysłona: 22
Kąt widzenia: 103.7 – 63.4 º
Minimalna odległość ostrzenia: 27 cm
Rozmiar filtra (średnica): 77 mm
Waga: 560 g
Wymiary: 83.5 x 86.2 mm

Cena jaka mnie interesuje to 1000zł + przesyłka.

Więcej zdjęć zestawu mogę przesłać na emaila.

Mój email to kosmitek3@wp.pl, GG: 2524212

[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/1.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/10.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/11.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/14.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/18.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/19.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/2.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/5.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/6.JPG[/img]
[img]http://astropokazynieba.pl/Sigma/7.JPG[/img]

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.