Strona główna Fora Foto Giełda Sprzedam/Zamienię Nikona D90 + 18-135 3.5-5.6

Sprzedam/Zamienię Nikona D90 + 18-135 3.5-5.6

Giełda

Member

Aparat na gwarancji + gwarancja na aparat i obiektyw z firmy InterFoto – kompletny zestaw z pudelkiem, papierami itd. – pstrykniete kolo 2000 fotek.
Stan idealny, zadnych rysek/przetarc innych bzdetow, glownie lezal w futerale.
Do tego obiektyw Sigma 75-300 LD 4-5.6, z manualnym pierscieniem przyslony (w trybach automatycznych dziala na pelnym otworze, w M mozna przyslone zmieniac). Dorzucam tez torbe foto, w której się powyższy zestaw mieści.

Cena za zestaw: 3,300 pln

lub

Interesuje mnie zamiana na Canona 40D (za doplata) lub 50D (tez za doplata, ale z mojej strony :]) – mozliwe zestawy z obiektywami, interesuja mnie wszelakie propozycje.

W przypadku zamiany z moja doplata – moge w rozliczeniu zaoferowac takze laptopa Lenovo Thinkpad T60 – Core2Duo 1.86ghz, 1 GB ram, 60 GB HDD, Ati X1600 Mobility 512 MB, tytanowa obudowa (ceny z allegro 1400-1700 pln)

Zamiana tylko na miejscu w Wawie – tel. 509349222 mail: barkeen@aster.pl

Pozdrawiam
Robert “Sinetaar” Michalski

Member

Można spytać co w N Ci nie pasuje ?
Interesuje mnie powód tak szybkiej zmiany systemu…

Member

Gwałtowna zmiana strategii, hmmm

Member

Uściślę na początek – to nie jest zmiana systemu – z dawien dawna (jeszcze z kliszowców) byłem Canonierem, obecnie oprócz wystawionego tu Nikona posiadam nadal Eosa 20D, kilka szkieł i dedykowanego dla C Metza. Nikona kupiłem żeby na własnej skórze przetestować konkurencję – może źle dobrałem model aparatu (wchodzący wtedy na rynek D90) ale po chwilowej euforii urządzenie zaczęło mnie irytować.

Od drobiazgów zaczynając – nie pasuje mi umieszczenie pokrętła przedniego poziomo pod spustem a aparat jest cały jakiś taki zabawkowy (nie mam plastikofobii – długo miałem Canona 300D, ale on nie wydawał mi się zabawką).
To co naprawde sprawiło, że zamierzam pozostać przy Canonach to fakt, iż menu i funkcje N działają na mnie… rozpraszająco. Zamiast robić fotki to mi po głowie chodzą ustawienia przetwarzania koloru, czy lepiej z DLightningiem, czy bez, czy z redukcja czy nie, na ile ustawic wyostrzanie i takie tam pierdoły. Wogóle miewałem ataki wrażenia, że trzymam jakiś prze-za-bardzo rozbudowany kompakt momentami.
Zupełnie nie mam wyczucia przy jakich ustawieniach jaka fotka mi wyjdzie. Pewnie wynika to z używania sprzętu Canona i tyle – Nikon wydaje się być ok, jest odpowiednio szybki, wyświetlacz po prostu perfekcja, nawet ten multi zoom 18-135 się spisuje lepiej niż przypuszczałem, ale po prostu – to nie dla mnie ;)

Poprawka: z rozpędu napisałem o samych “moich” wadach D90 ;) – natomiast aparat bardzo pozytywnie zaskoczył mnie tym co automatyka robi z ekpozycją – moim Eosem jak nie skoryguję ekspozycji biegając i focąc z ręki to co i rusz albo niebo przepalone, albo kompletna ciemność w cieniach – Nikoś sobie z tym radzi po prostu świetnie. Zdjęcia w lampą wbudowaną w Canonie nadają się generalnie tylko do kosza bez FotoSzopienia, tutaj znowu N potrafi je “w sobie” wyładnić.

Member

Nieaktualne

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.