Strona główna Fora Foto Sprzęt stabilizacja obrazu w canon powershot A590

stabilizacja obrazu w canon powershot A590

Sprzęt

Member

Witam, zastanawiam się nad dwoma modelami canona powershota a580 i a590. Z tego co wyczytałam różnią się od siebie (poza ceną) posiadaniem przez A590 stabilizacją obrazu, co wydaje się istotne, ale przeczytałam w internecie kilka art. o tym, że nie zawsze stabilizacja w aparatach cyfrowych jest funkcjonalna. Nie znam się jednak na aparatach, także nie wszystko co przeczytałam jest jasne. Na stronach przy specyfikacji A590 piszą, że jest to stabilizacja obrazu: “optyczna, typ przesuwalny”. Czy moglibyście mi powiedzieć, czy ta stabilizacja jest użyteczna? czy warto dla niej kupić droższy model A590, czy lepiej zostać przy A580?

Keymaster

Stabilizacja nie sprawia cudów, tzn. jeśli fotografowany obiekt się porusza, to jedynym sposobem zamrożenia go w kadrze jest odpowiednio krótki czas. Jednak stabilizacja zmiejsza ryzyko poruszenia zdjęcia wynikającego z niestabilności fotografującego. Tu masz o tym, jak działa stabilizacja: https://www.dfv.pl/poradniki_jak_dziala.html?id=122
Zdecydowanie warto mieć aparat ze stabilizacją. Ta z Canonów jest prawdziwa, czyli rzeczywiście jest mechanizm kompensujący drgania, a nie tzw. “elektroniczna”, czyli podniesienie czułości matrycy. Mam starszego Canona z tej serii ze stabilizacją – A570 – i bez wahania dopłaciłbym do modelu ze stabilizacją.

Member

Dziękuje za odpowiedź.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.