Strona główna Fora Foto Inne Stary aparat – Cmeha 6

Stary aparat – Cmeha 6

Inne

Member

Kilka lat temu, po wizycie u dziadków, mój brat dostał stary aparat. Rzucił go w kąt. I tak sobie leżał i leżał…Aż sprzątając na niego trafiłam.
Pomyślałam, że fajnie byłoby go odrestaurować i tworzyć z jego pomocą. Aparat nosi nazwę Cmeha 6 (taj jak w temacie). Nie mam pojęcia jak działa i czy wogóle działa. Szukałam w Googlach instrukcji ale do niej nie dotarłam… Może ktoś z was posiada podobny aparat? W najbliższym czasie dodam zdjęcia. Prosiłabym o wszelkie inforacje na temat jego urzytkowania. Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym!

Member

Może niewłaściwie szukałaś. Po polsku aparat nazywa się Smiena. Po angielsku Smena. A po rosyjsku tak, jak masz napisane na aparacie.
Na stronie http://melissamaples.com/smena-6-the-book/ masz odnośnik do instrukcji obsługi (plik pdf ok. 82 MB – http://melissamaples.com/pb/smena6.pdf). Po rosyjsku.

Member

Być może nie przeszukałam wszystkiego. Dzięki wielkie! ;)

Member

Tak nawiasem mówiąc, Smiena 6 jeszcze nie miała przewijania powrotnego, więc naświetlony film trzeba by wyjmować w ciemni i ręcznie zwijać do kasetki, albo… Skołować starą (rozbieralną) kasetę, w niej mocować początek filmu, obydwie zakładać (z tą oryginalną z filmem) do aparatu (tak jak uczy instrukcja) i naświetlony film w tej rozbieralnej kasetce dawać do wywołania. Oczywiście najlepiej do małego labu na rogu, bo tam jest szansa, że rozbieralną kasetkę uszanują i oddadzą z gotowymi zdjęciami.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.