Strona główna Fora Video Sprzęt Statyw naramienny

Statyw naramienny

Sprzęt

Member

Coraz częściej wykorzystuję mój aparat także do nagrywania filmów i chciałbym zarówno poprawić ich jakość, jak i trochę rozwijać się w tym kierunku. Obecnie większość ujęć które nagrywałem to były raczej ujęcia ze statywu, co jednak jest bardzo dużym ograniczeniem.

Zależy mi na akcesoriach, które pozwoliłyby mi na swobodny ruch, zachowując jednocześnie stabilność obrazu. Na coś takiego póki co raczej sobie nie mogę pozwolić: http://vimeo.com/63297368 ;)

Myślałem jednak o takim statywie naramiennym: http://www.foto-tip.pl/sklep/genesis_sk_mhf03___statyw_naramienny_z_elektrycznym_systemem_fol-p-2461.html

Czy uważacie, że to dobry wybór? Na moje oko, to całkiem ciekawe rozwiązanie, a cena chyba też nienajgorsza, jednak w temacie tego typu akcesoriów jestem dosyć świeży, więc przyda mi się każda pomoc.

Member

na pewno jest to fajne, tylko pamiętaj, że taki rig ma stosunkowo wąsie zastosowanie. Trudno będzie ci nim robić ujęcia z niższej perspektywy niż poziom twojej głowy gdy klękniesz.
Ja bym raczej wybrał http://foto-tip.pl/pl/s-4.html (Genesis STEADY CAM PRO 3.0 – stabilizator video). Będzie to o bardziej w stylu MoVi niż statyw naramienny.

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.