Strona główna Fora Foto Sprzęt Synchronizacja lamp z II kurtyną migawki.

Synchronizacja lamp z II kurtyną migawki.

Sprzęt

Member

Od pewnego czasu zastanawiam się czy jest możliwość i synchronizacji manualnej lampy blyskowej na II kurtynę. A tak bardziej na konkretnym przykladzie:
1. Lampa YongNuo YN-560 II – w instrukcji znalezionej w internecie piszą mniej więcej w skrócie tak: Jest możliwość synchronizacji na II kurtynę jeżeli body pozwala na synchronizację lampy z dlugimi czasami i II kurtyną.
2. Body Canon 500D – lampę wbudowaną można synchronizować na II kurtynę i dziala, w specyfikacji technicznej jest napisane, że synchronizacja z dlugimi czasami też jest.

Więc wydawać by się moglo, że problemu nie ma, ale…

skoro lampa YN-560 II mimo iż manualna i na stopce (na spodzie) posiada tylko 1 pin do wyzwania, może być wyzwolona na II zaslonę, to każda lampa manualna powinna mieć taką możliwość z aparatem z którym owa YN tak dziala. Jednak akurat mam starą lampę manualną i w żaden sposób nie jestem w stanie “zmusić” jej (albo raczej body) do synchronizacji na II kurtynę.

I teraz już w sumie nie wiem czy ja coś robię źle że nie mogę zsynchronizować tej starej lampy na II zaslonę, czy 500D nie pozwala synchronizować lamp bez TTL na II zaslonę, czy ew lampa YN 560 II w jakiś cudowny sposób jednak to potrafi.

Może ma ktoś jakieś pomysly dlaczego tak jest lub ew móglby to sprawdzić?

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.