Strona główna Fora Foto Inne Szkoły, prosze o pomoc

Szkoły, prosze o pomoc

Inne

Member

Witam wszystkich !

Jestem w 3 klasie liceum Ogólnokształcącego, planuję dalej startować na filmówkę Łódzką (fotografia).
Lecz jak mi wiadomo bardzo trudno się tam dostać ! Dlaczego chciała bym to wziąć pod uwagę.
Pomyślałam o szkole policealnej kierunek Fototechnik. Ponieważ nie chce przerwać nauki, a na studia będę starała się dostać co roku.

Moja prośba brzmi następująco:
czy ktoś może mi napisać jakąś wiadomość o szkołach policealnych (państwowych) w Łodzi na tym kierunku?
Bardzo prosiła bym o odpowiedź.

Member

Tak na prawno tak ! Planuje się starać wejść bardzo wysoko i pokazać się wszędzie.
Tak chce moje życie w 100% połączyć z fotografią.

Member

rozumiem, tylko teraz jest już za późno na zdawanie rozszerzonej matematyki i nie wiem jeszcze czego na wysokim poziomie , do matury 4 miesiące. Mam znajomą osoba w fotografii i to tak nie wyglądało, co nie oznacza, że gardzę tym co zostało napisane. Może inaczej, chce w życiu zarabiać na fotografii. Chciałabym iść teraz do szkoły gdzie nie będę musiała płacić ( jest to bardzo istotne dla mnie z przyczyn osobistych). Próbuje dostać się do filmówki i po prostu nie chce przerwać nauki i kształcić się i doskonalić w tym zawodzie.

Member
SHARK wrote:
Nawet jeśli za pierwszym razem nie dostaniesz się na fotografię, to możesz brać udział w warsztatach, czytać literaturę fachową, robić zdjęcia i publikować je w internecie.

TAK ZGADZAM SIĘ , zamierzam właśnie tak spędzać mój czas.

Member

nie, nie ja nie napisałam, że ta osoba miała WŁASNĄ firmę , ale zarobki były naprawdę wysokie i ta osoba jest zadowolona – i wcale nie po studiach! – według mnie trzeba mieć talent, papierek jedno, ale najważniejsze to samozaparcie i ćwiczenie, dlatego pytam o szkoły policealne, albo inne szkoły które dadzą mi możliwość wejść głębiej w świat fotografii.

Wydatki na studiach jakie pani wypisała to są na każdych studiach i ja o tym wiem i się z nimi liczę, ale nie wydaje mi się , że co miesiąc koszty wynoszą 500-700zł :)

Member

i do tych 500-700zł dodatkowo inne wydatki jakie zostały wyżej wymienione.

Member

tak ja wiem :) i w pełni się z tym liczę ! Tylko rozmowa zbiega do innego tematu :)
Ponieważ chce przejrzeć szkoły policealne, albo inne szkoły publiczne w Łodzi… które będe realizować w czasie prób dostawanie się na filmówkę ! A może, ta rozmowa jest nie potrzebna bo będę miała szczeście i dostanę się za 1 razem, może i tak. Lecz muszę brać pod uwagę opcję negatywną :)

Member

A może po prostu startuj na studia tak jak chcesz, a jak się nie dostaniesz to nie idź do żadnej szkoły. Zyskany czas możesz poświęcić pracy, chociażby dorywczej i na książki. Przede wszystkim na książki. Nie wiem jak jest na filmówce, ale niektóre uczelnie, niektórzy wykładowcy umożliwiają uczestnictwo w zajęciach jako wolny słuchacz. U nas, na PP wykładowca by nie poznał czy ktoś jest na danym roku czy nie. Co więcej, nawet by nie zwracał uwagi na to, czy jest studentem. Nie wiem jak wygląda na filmówce, może też da się uczestniczyć w wykładach. Poznać ludzi. Sam papierek nie będzie wiele warty jeśli nie będziesz miała dobrego portfolio. Za to jeśli będziesz miała zajebiste portfolio to raczej niewiele osób zainteresuje się papierkiem. Ćwicz, czytaj, ucz się, dostań się na filmówkę (a jak nie to sprawdź tego wolnego słuchacza).
Znasz taką zasadę: “Jak Cię wyrzucają drzwiami to wróć oknem”? ;-)

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.