Strona główna Fora Foto Sprzęt Szukam Aparatu – Cyfrowej Lustrzanki

Szukam Aparatu – Cyfrowej Lustrzanki

Sprzęt

Member

WITAM NIE CHCIAŁBYM WKŁADAĆ KIJA W MROWISKO :) ALE SZUKAM APARATU – CYFROWEJ LUSTRZANKI DO 2500 ZŁOTYCH (JAK BĘDZIE TROSZKĘ WIĘCEJ JAKOŚ PRZEŻYJĘ, ALE JAK MNIEJ TEŻ)
POLEĆCIE COŚ WYJADACZE :)

POZDRAWIAM WSZELKIE SUGESTIE RÓWNIEŻ NA MAILA
uranos7@o2.pl

Member

Hmmm, w tej cenie znajdziesz dobre nowe lustrzanki praktycznie w każdym obecnym na rynku systemie fotogaficznym. Np. Nikon D60+18-55 VR + 55-200 VR, czyli zestaw, który na początku wystarczy absolutnie do wszystkiego, kosztuje ok. 2700 zł. Bez 55-200 VR – 2200 zł. Trochę bardziej zaawansowany Canon EOS 450D z obiektywem 18-55 IS (inne oznaczenie, ale podobnie jak VR oznacza to samo – stabilizację optyczną) to koszt ok. 2500-2600 zł. Itd, itd. Na uwagę zasługują jeszcze wyposażone w stabilizację matrycy: Pentax K200D, Olympus E-510 (tu za zestaw z dwoma obiektywami zapłacisz ok. 2100-2200 zł), Sony A350 z obiektywem 18-70 (od. 2500 zł). Można by pewnie jeszcze dorzucić do tej listy co nieco z minimalnie starszych modeli, np. Pentaxa K10D, Nikona D80… To wszystko są bardzo dobre aparaty, naprawdę zasługujące na uwagę.
Specjalnie wymieniłem sporo aparatów, abyś zastanowił się, co w Twoim przypadku uważasz za ważniejsze. Każdy aparat się czymś wyróżnia, np. Olympus ma dość kompaktowe rozmiary, natomiast D80 jest większy i cięższy. Sony A350 ma świetny tryb LiveView, natomiast K10D go nie ma, ale nadrabia bardzo dobrym wizjerem i chyba najsolidniejszą budową ze wszystkich wymienionych powyżej.
No i oczywiście warto by “przymierzyć się” do każdego z tych aparatów – wziąć do ręki, przycisnąć spust migawki, przyłożyć wizjer do oka itp.

Member

Jednym z kryteriów jakimi się kierujesz podczas wyboru aparatu jest wybór całego systemu, a właściwie koszty z nim związane. Do aparatów Nikona, Canona jest na rynku pełno obiektywów innych firm – Sigmy, Tamron’a. Z Olimpusem zaczyna się problem. Musisz się zdecydować (bynajmniej spróbować) do jakiego typu fotografii ten sprzęt ma ci służyć i porównać sobie ceny np. obiektywów tele.
Na pewno na początek fajnie by mieć choćby dwa obiektywy – to bardzo rozszerzy twoje możliwości.
Ale pierwszą rzeczą jaka powinieneś zrobić, to udać się do sklepu i wziąć sprzęt do ręki, który wydaje ci się najodpowiedni i porównać go z innymi. Aparat musi ci dobrze leżeć w dłoni, inaczej będziesz się męczył.

Member

Pamiętać trzeba o tym, że obiektywy kupuje się na lata, a body do następnej zmiany na inne. Warto inwestować przed wszystlim w dobre obiektywy, pośrednio jest to związane z ich ilością na rynku, a przez to i z ceną. Najwięcej jest oczywiście do Canona i Nikona, chociaż dobre szkła z której firmy by nie pochodziły i tak będą drogie.
Olympus i Sony mają stabilizację w body, Olek podobno lepszą. Sony ma lepszą matrycę od Olka, ale najlepsze matryce ma Canon, tu też znajdziesz najwięcej obiektywów, nieraz do kupna w dobrej cenie.
Trudny wybór, popatrz na testy aparatów, zobacz co się Tobie w którym podoba, co przeszkadza i …. kupuj. Powodzenia.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.