Strona główna Fora Foto Sprzęt Tamron 90/2.8 + Nikon D7000 prosba o opinie

Tamron 90/2.8 + Nikon D7000 prosba o opinie

Sprzęt

Member

Witam
Bardzo proszę użytkowników zestawu Tamron 90/2.8 + D7000 o opinie na temat działania tego obiektywu. Czy są problemy z AF przy live view. Dużo czytałem na temat tego problemu ale zdania są podzielone. Miałem ten obiektyw w zestawie z Pentaxem i był rewelacyjny. Sentyment pozostał ale waham się z zakupem. Może lepiej coś od Nikona ?
Pozdrawiam

Member

Mam ten obiektyw z d300s. To dosyć fajne szkło ale af nie jest jego najmocniejszą stroną. LV używam czasem tylko do makro ale ostrze ręcznie.

Member

Ja zastanawiałem sie nad kupnem tego szkła do Nikona D700. Jednak ostatcznie padło na Nikkora 105mm f/2.8 vr. Optycznie tamron jest świetny, jednak to nie wszystko. Ważna tez jest praca i szybkośc AF. A to jak wiadomo nie jest jego mocna strona. Osobiście radze dołozyć kasy i kupic Nikkora. Napewno bedziesz bardzo zadowolony.

Member

To i ja się podepnę pod temat – co sądzicie o sigmie 150mm F 2,8 – do makro, portretu, średnie tele

Member

Sigma była genialna,żyleta,szybka i zpięknymrozmyciemtła.Tylko ciężka :-(
Zdjęcia masz tu:
https://www.dfv.pl/gallery/members/krzyskra0.html?g2_itemId=2679526&g2_page=3
https://www.dfv.pl/gallery/members/krzyskra0.html?g2_itemId=2451527&g2_page=3
https://www.dfv.pl/gallery/members/krzyskra0.html?g2_itemId=2194152&g2_page=4
Tamrona zamówiłem, ale nie odebrałem po zabawie w sklepie. Wysuwa do przodu dłuuuugi tubus (ani Sigma 150, ani Nikkor 105 tego nie robią:-)) ma najgorsze światło w makro i jest strasznie głośny, no i ma najmniejszą odległość roboczą od fotografowanegoprzedmiotu przy skali 1:1

Member

Co do Sigmy 150mm f/2.8 to tez ją brałem pod uwagę. Fajna ogniskowa i genialna minimalna odległość ostrzenia. Jednak doszły mnie słuchy, że dość mocno winietuje to szkło przy pełnej dziurze. Winietowanie to jest jednak najbardziej dokuczliwe przy pełnej klatce i znika w 100% dopiero przy F/11. Tak po za tym jest to świetna optyka.

Keymaster
fidykg wrote:
Czy są problemy z AF przy live view. Dużo czytałem na temat tego problemu ale zdania są podzielone.

Hm, a jakie problemy miałyby być? Generalnie ostrzenie w LV detekcją kontrastu jest mało żwawe z natury, do tego przy dystansach makro łatwo o takie ustawienie, że kadr jest rozmydlony do gładkości, więc AF musi trochę popróbować gdzie szukać ostrości. Przy detekcji fazy on od razu wie, w którą stronę kręcić, przy detekcji kontrastu próbuje na chybił-trafił. Najwygodniej wstępnie wyostrzyć ręcznie, a później doostrzyć autofokusem. Albo też ręcznie :)

Member

No to jeszcze inaczej – co lepsze – nikkor 105mm czy sigma 150mm?

Member

Sądzę, że Nikkor 105mm jest lepszy od Sigmy. I mówię to nie jako użytkownik systemu Nikona, lecz tylko i wyłącznie z przyczyn jakościowych i technicznych. Nikkor posiada stabilizację, która bardzo się przydaje. Posiada nanokrystaliczne powłoki, na soczewkach. No i co najważniejsze wspaniale działający autofokus z systemem AF-S. Wszystkie te rzeczy przemawiają na korzyść Nikkora.

Member

Ale sigma 150mm też jest w wersji ze stabilizacją. Za niedługi czas zmieniam system i zastanawiam się nad jednym z tych dwóch szkieł (co do innych nie mam wątpliwości). Dodatkowe 50mm z całą pewnością się przyda – jako średnie tele.

Member
daniello194 wrote:
Ale sigma 150mm też jest w wersji ze stabilizacją. Za niedługi czas zmieniam system i zastanawiam się nad jednym z tych dwóch szkieł (co do innych nie mam wątpliwości). Dodatkowe 50mm z całą pewnością się przyda – jako średnie tele.

Dzięki za informację. Nie wiedziałem, że ta Sigma może mieć stabilizację.

Member

Nikkor ma brzydkie zielone abberacje w makro :-) A Sigma ładniejszy bokeh, Nikkor ma stabilizację, ale wolniej działa w makro bo przelatuje całą skalę- Sigma była błyskawiczna… Nikkor jest lżejszy…

Member

U mnie faworytem jest sigma, jednak jej cena sprawia, że jestem bliski zawału.

Viewing 12 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.