Strona główna Fora Foto Inne Tatry

Tatry

Inne

Member

Więc tak:
Chodzi o miejsca w tatrach które warto odwiedzić z aparatem. Jadę z kolegami na dwutygodniowy wypad w góry w pierwszych dniach wakacji, i dlatego szukam fajnych miejsc. Dwa tygodnie to dużo czasu, więc będę miał okazje powracać w miejsca upatrzone np. na wschody i i zachody, deszcz i słońce itd. itp.

A temat na pewno jeszcze komuś się przyda :)

Mam nadzieję, że czerwcowy nr. będzie zawierał także jakieś informacje co do malowniczych miejsc :]

Keymaster

Pomyśl nad noclegami w schronisku wysoko. Myk ze wschodami słońca polega na tym, że najpierw trzeba dotrzeć w odpowiednie miejsce – po ciemku. A przy fotografowaniu zachodów po ciemku wracasz. Chodzenie po ciemku w takich górach jak Tatry nie jest bezpieczne, najlepiej mieć jak najbliżej od miejsca noclegu w plener.

Member

Większość miejsc w Tatrach jest wartych odwiedzenia – wszystko zależy od pogody i światła na jakie trafisz oraz od Twoich pomysłów na kadry.Nawet zwykły górski strumyk może być atrakcyjny jeśli się go umiejętnie sfotografuje,lub tak popularne i najczęściej odwiedzane miejsce jak Morskie Oko można pokazać wyjątkowo ciekawie i inaczej niż robi to większość.Polecam całą galerię Jakuba Połomskiego – moim zdaniem najlepsze tatrzańskie zdjęcia,może akurat jakieś miejsca spodobają Ci się.
U mnie też możesz kilka widoków z Tatr zobaczyć.

Ogólnie z takich malowniczych miejsc polecam Dolinę Gąsienicową,Dolinę Pięciu Stawów Polskich i największy wodospad w Polsce – Siklawę,Szpiglasową Przełęcz łączącą Dolinę Pięciu i Morskie Oko,Rusinową Polanę,Czerwone Wierchy,Miętusi Przysłop,Sarnia Skała,Smreczyński Staw w Dolinie Kościeliskiej,szczyty w Tatrach Zachodnich jak np. Trzydniowiański Wierch,Starorobociański Wierch,Wołowiec,Rakoń,Grześ.Wymieniłem miejsca,do których prowadzą dosyć łatwe szlaki,bo nie wiem jakie masz doświadczenie w chodzeniu po górach.

Member
Piotr wrote:
Pomyśl nad noclegami w schronisku wysoko.

To może Alpy zamiast Tatr? Po naszej stronie z każdego schroniska trzeba co najmniej dwie godziny zapylać na szczyt (jeżeli to ma być widok ze szczytu). Można jednak przekiblować w Murowańcu, Piątce i Moku by popstrykać w najbliższym otoczeniu schronisk z tym, że nie będą to widoczki ze szczytów. Ewentualnie schronisko w Chochołowskiej i ok godziny na Grzesia skąd możemy podziwiać (i uwiecznić) panoramę Tatr Zachodnich.

Piotr wrote:
Chodzenie po ciemku w takich górach jak Tatry nie jest bezpieczne, najlepiej mieć jak najbliżej od miejsca noclegu w plener.

Niebezpieczne i zabronione.
Polecam jednak przeprowadzić wstępne rozpoznanie terenu, zagooglować i pooglądać fotki.

Member

No właśnie jak to jest z tymi zakazami, wiesz coś więcej ?
Co do umiejętności chodzenia po górach, to naprawde nie ma problemu :)

Member
PizMc wrote:
No właśnie jak to jest z tymi zakazami, wiesz coś więcej ?
Co do umiejętności chodzenia po górach, to naprawde nie ma problemu :)

Przy każdym wejściu do TPN znajduje się wielka tablica a na niej wiele przykazań;) Od zmierzchu do świtu poruszanie się po terenie TPN jest zabronione. Grozi za to mandat albo grzywna. Słyszałem kiedyś, że kwota oscyluje w granicach 500 zł. Najlepiej jest wejść na stronę TPN, tam zapewne znajdziesz bardziej szczegółowe informacje. Wszystko będzie jednak ok jeżeli nie złapie Cię strażnik. Tylko, że po zmierzchu musisz poruszać się z latarką a w otwartym terenie będziesz bardzo widoczny;) Wiem, że wiele osób nocuje albo porusza się poza znakowanymi szlakami i nie są to taternicy. Można powiedzieć, że to jest jak z papierosami – palenie albo zdrowie. Wybór należy do Ciebie;) Ja oczywiście nie popieram takiego zachowania, niezgodnego z regulaminem ale sam mam ochotę na wieczorną sesję zdjęciową połączoną z poranną sesją:)

Member

Bez trudności:
– dolina Małej Łąki
– nieśmiertelny kocioł Morskiego Oka i Czarnego Stawu
– otoczenie Czarnego Stawu Gąsienicowego – Hala Gąsienicowa
po słowackiej stronie:
– dolina Białej Wody – Na przejściu na Łysej Polanie zaraz za mostkiem na Białce w prawo. Wspaniałe widoki na szczyty zamykające dolinę od południa, ale tylko rano lub późnym popołudniem.
-otoczenie Zielonego Stawu Kieżmarskiego, m.in najwyższa sciana w Tatrach.
A jeśli masz kondycje, odpowiedni ekwipunek i zdrowy rozsądek, to wtedy można juz na szczyty i przełęcze. Polecam przweodnik Józefa Nyki. Moim zdaniem najlepszy.

Member

Do propozycji johnasa i Trappiera dodam jeszcze Krzyżne i Tomanową.
Możesz też spróbować wejść na Micha z przewodnikiem i ustrzelić coś takiego:
http://www.panoramy.wyprawy.org/mnich.php

Member

Krzyżne a takze stosunkowo łatwo (tzn. bez łańcuchów i ekspozycji) dostepny z dol. 5 Stawów Polskich Kozi Wierch. To najwyższy szczyt leżący całkowice w granicach Polski i przy odpowiedniej pogodzie oferuje wspaniałe widoki.

Member

Dzięki za pomoc ;)

Member

Ja polecam gdy pogoda nie dopisuje skupic sie na detalu krajobrazu tatrzanskiego. Głównie chodzi mi o potoki i ich otoczenie. Przy dozie cierpliwosci i odrobiny wiedzy z zakresu fotografii i techniki mozna zrobic wspaniale fotografie. Z innych miejsc polecam Doline Olczyską z jej pieknym potokiem. W dolinke ta najlepiej sie wybrac z wczesnego rana, gdy jest pochmurno. Naprawde Polecam. Warto tez wybrac sie na Hale Gasienicowa i jej otocznie.I tu tez znow z bardzo wczesnego rana, gdy nie ma tam ludzi.

Member

Potoki lepiej w Chochołowskiej, Kościeliskiej lub Białego focić. Najlepiej podczas restu;) Oczywiście dobrze jest wstać rano, prawie w nocy i uważać na szlaku na niedźwiedzie i żmije. To pierwsze czasem wyłazi na szlak, staje na dwóch łapach i trochę “mruczy”. To drugie lubi wchodzić pod nogi zaspanych tatromaniaków;)

Member

Bardzo malownicza jest tez Dolina z Bramka. Mala bo mala ale naprawde bardzo urokliwa

Viewing 12 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.