Strona główna Fora Foto Inne Tiff 2012 – Troche Inny Festiwal Fotografii

Tiff 2012 – Troche Inny Festiwal Fotografii

Inne

Member

Witam wszystkich i zapraszam na tegoroczną edycję festiwalu Trochę Innego Festiwalu Fotografii
598885_456744391022239_2063877747_n.jpg
TIFF 2012 // Proces w konstrukcji to tegoroczna formuła festiwalu, opierająca się na dwóch filarach: tworzeniu płaszczyzny komunikacji i interakcji pomiędzy artystami
oraz refleksji nad twórczością fotograficzną rozpatrywaną w czasie. Artyści i widzowie
z będą mogli zastanowić się czym jest proces twórczy i na ile można go konstruować i kontrolować.

Więcej o idei tegorocznej edycji festiwalu: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/o_festiwalu/

KIEDY
> Transmisja na żywo z konstruowania wystawy PROGRAMU GŁÓWNEGO:
od 26 października za pośrednictwem strony http://www.tiff.wroc.pl

> WEEKEND OTWARCIA: 8 – 11 listopada 2012

GDZIE

> CENTRUM FESTIWALOWE: BROWAR MIESZCZAŃSKI
Ul. Hubska 44, Wrocław
Wystawy Sekcji: Program Główny, Publikacje, Basen, Debiuty
Księgarnia festiwalowa
Imprezy, koncerty

> MUZEUM WSPÓŁCZESNE WROCŁAW
Bunkier, pl. Strzegomski
Wystawy zbiorowe PWSFTviT w Łodzi i Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie

> Biuro Festiwalowe Impart
Ul. Mazowiecka 17, Wrocław
Wystawa zbiorowa Akademii Fotografii w Warszawie


PROGRAM TIFF 2012

SEKCJA GŁÓWNA
Do uczestniczenia w wydarzeniach Programu Głównego zaprosiliśmy trzech międzynarodowych artystów – Grzegorza Przyborka (PL), Ditę Pepe (CZ) i Saschę Weidnera (GER). Podczas dwutygodniowych działań konstrukcyjnych będą oni tworzyli wystawę od podstaw – od opracowania jej koncepcji i wyboru odpowiednich prac fotograficznych, poprzez dobór takich znaczących elementów jak papier, oprawa, aranżacja przestrzeni i oświetlenie, aż po równie ważne umiejscowienie jej w danym kontekście i stworzenie wokół niej odpowiedniej atmosfery.

WIĘCEJ O TEJ SEKCJI: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/program_glowny/

SEKCJA PUBLIKACJE
Albumy fotograficzne od początku istnienia fotografii były ważnym sposobem prezentacji tego medium. Sekcja ta ma przedstawić najnowsze trendy w dziedzinie publikacji fotograficznych. Skupi się przede wszystkim na autorskich i niezależnych wydawnictwach, a także na tych, które funkcjonują poza rynkiem wydawniczym, jak self-publishing, czyli publikacje wydawane przez artystów własnym nakładem pracy bez udziału wydawnictw.

Na wystawie zaprezentowane zostanie ponad osiemdziesiąt tytułów. Pierwszą część stanowić będą zagraniczne publikacje, których wyborem zajmie się trzech kuratorów związanych z czołowymi serwisami internetowymi poświęconymi książkom fotograficznym: Marc Feustel z Eyecurious (http://www.eyecurious.com), Hester Keijser z Mrs. Deane (http://www.beikey.net/mrs-deane) i The Independent Photobook (http://www.theindependentphotobook.blogspot.com) oraz Andrew Phelps z Buffet (http://www.buffet.andrew-phelps.com). Ich doświadczenie i znajomość tematu pozwolą na stworzenie szerokiego i zróżnicowanego spojrzenia na to, czym dzisiaj dla fotografów i odbiorców ich dzieł jest album fotograficzny i jak jego funkcjonowanie wpisuje się w coraz szybciej rozwijającą się erę cyfrowych mediów.

WIĘCEJ O TEJ SEKCJI: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/publikacje/

SEKCJA BASEN
Założeniem przedsięwzięcia Basen jest zainicjowanie spotkania grupy młodych artystów, działających w obszarze różnych mediów. Do udziału w projekcie zaproszono dziesięciu twórców: Filipa Berenta, Przemka Branasa, Mateusza Choróbskiego, Przemka Dzienisa, Andrew Jan Hauner, Karola Kaczorowskiego, Tomasza Koszewnika, Macieja Nowaczyka, Annę Orłowską oraz Franciszka Orłowskiego, którzy posługują się nie tylko fotografią, ale również wideo, instalacją, obiektem, etc. Do ich dyspozycji oddana zostanie jedna z przestrzeni starego miejskiego browaru, gdzie każdy z uczestników otrzyma do zagospodarowania boks będący kiedyś basenem na piwo.

WIĘCEJ O TEJ SEKCJI: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/basen/

SEKCJA SZKOŁY
Organizacja trzech wystaw przekrojowych najlepszych studentów Uczelni PWSFTviT w Łodzi, Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie oraz Akademii Fotografii z Warszawy. Wystawy zostaną opracowane przez pracowników szkół w porozumieniu z Działem Programowym TIFF. Wystawy PWSFTviT oraz ITF odbędą się w Muzeum Współczesnym Wrocław. Druga będzie miała miejsce w Biurze Festiwalowym Impart.

WIĘCEJ O TEJ SEKCJI: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/szkoly/

SEKCJA DEBIUTY
W sekcji Debiuty chcemy promować nieznaną polską fotografię – nieodkrytą, ale odkrywczą i wartościową, choć nieznaną. Sekcja skierowana jest głównie do młodych twórców: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych i nie tylko, miłośników i amatorów fotografii, debiutantów, freelanserów, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość przed szeroką publicznością. Laureaci zaprezentują swoje prace podczas festiwalu w przestrzeni Browaru Mieszczańskiego.

Marcin Kwiecień “Pomiędzy”
Kamila Kobierzyńska “Beyond the mountains, there are people too”
Michał Siarek “***”
Marta Zgierska & Maciej Rukasz “Źródło / Ojciec”

WIĘCEJ O TEJ SEKCJI: http://www.tiff.wroc.pl/tekst/debiuty/


KARNETY/BILETY

Od 1 października do 1 listopada można zakupić Karnet na Festiwal po promocyjnej cenie! http://www.tiff.wroc.pl/tekst/karnety/

Uwaga! Każda osoba, która dokona rejestracji oraz zakupu karnetu w przedsprzedaży, dodatkowo otrzyma specjalny album TIFF 2012!

CENNIK
Karnet (przedsprzedaż) – 15 zł
Karnet (na miejscu) – 20 zł
Karnet + album (na miejscu) – 25 zł
Album TIFF 2012 – 10 zł
Bilet jednodniowy – 10 zł
[/color]
481179_452527421443936_353166278_n.jpg

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.