Tło

Technika fotografowania

Member

Dla Was moje pytanie może być głupie, ale fotografuję od niedawna i próbuję jak najwięcej się nauczyć. Widzę tu, na galerii mnóstwo zdjęć na jednostajnym, czarnym lub białym tle. Jak takie zdjęcia wykonać? Czy można tak “pstryknąć” od razu, czy to zasługa obróbki komputerowej?

Member

Fotografowanie na białym tle, do najprostrzych nie nalezy… mimo ze fotografuje juz jakis czas to nadal ciezko mi sobie z tym poradzic. Natomiast czarne tło jest prosto uzyskac. Ja stosuje czarny bawełniany materiał, a potem minimalna obrobka komputerowa – zazwyczaj przyciemnienie albo dodanie kontrastu. powodzenia!

Member

ja czarne tło tworze po prostu robiąc zdjecia w nocy :P i oswietlajac tylko to co chce zeby było jasne…
Potrzebne jest nam jakies pudełko… na to jakis karton :) i jeden metr miejsca z tyłu… do tego lampka :) układamy cos na kartonie… gasimy swiatło w pomieszczeniu zapalamy lampke oswietlamy wybrany kawałek byle nie oswietlac tego co jest z tyłu i mamy czarne tło… oczywiscie potrzebujemy tez w miare szybkiej migawki… :) metoda prob i bledow osiagniemy idealnie czarne tło :)
(domowy sposob z posiadaniem tylko lampki z biórka kartonu i aparatu)

Na białe :) hmm…
najlepiej miec dużą płachte materiału (najlepiej dosc gestego) sporo swiatła i duzo przestrzeni :)

Member

Mystik prawdę gada, to się reguluje światłem. Tło białe = dużo światła na tło. To światło niestety trzeba mieć sztuczne, bo słoneczko nie jest tak miłe żeby świecić wybiórczo. W postprodukcji też można poprawiać, ale jeśli tło nie jest od razu oświetlone tak, żeby było znacząco jaśniejsze od obiektu, to trudno będzie to zrobić porządnie.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.