Strona główna Fora Foto Inne Toskania – foto lokalizacje

Toskania – foto lokalizacje

Inne

Member

Hej, wybieram sie w końcówce września do Toskanii na fotografowanie (głownie pejzaż), czy ktoś może polecić konkretne lokalizacje?

Member

byłam kiedyś w okolicy Sieny, jest pięknie, szczególnie urzekło mnie wzgórze i zamek w Brolio, polecam. Chętnie pojechałabym jeszcze raz, bo wtedy nie robiłam jeszcze zdjęć, a jest co robić:)

Member
doctor777 wrote:
Hej, wybieram sie w końcówce września do Toskanii na fotografowanie (głownie pejzaż), czy ktoś może polecić konkretne lokalizacje?

W DFV03/2012 na str.110 jest spory reportaż z fotowyprawy do Toskanii.

Member

Witam,
byliśmy w czerwcu – w Toskanii trudno nie znaleźć miesca ciekawego do fotografowania. Osobiście polecałbym okolice Volterry – cudne wzgórza we wszystkich kolorach (link do strony fotografika z tego miasta http://www.icoloritoscani.com). Jesienią pięknie będzie też w rejonie Chianti.
Udanych foto-łowów.

Member

Potwierdzam, od lipcowego pobytu w Toskanii myślimy o powrocie na dłużej do Sieny, ale tak naprawdę zauroczyła nas Volterra, miasto z zachowaną etruską bramą, ombre della serra i widokami ze wzgórza, na którym jest położone.

Member

Odgrzeję temat z nadzieją, że może ktoś coś podrzuci w kwestii: ciekawe miejsca w okolicach Montepulciano (Siena i powyżej już odpadają).

Tak, wiem – żelazne punkty to samo Montepulciano, Pienza, San Quirico D’orcia, ew.Cortona – szukam jednak miejsc “nieoczywistych”, pomijanych w standardowych przewodnikach, wartych jednak odwiedzenia.
Z ostatniej fotowyprawy wyhaczyłem Monticchiello – może coś jeszcze?

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.