Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Troche historii

Troche historii

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

Mam taki pomysł. Trudno dziś znaleść malarza który nie wie kto to Van Gogh czy muzyka nie znającego Bacha. Z drugiej strony podejrzewam że większość adeptów fotografi nie wiem kim byli bracia Capa czy Gene Smith. Wiem na rynku jest sporo publikacji o historii fotografi zarówno małych jaki większych ( szczególnie polecem “Małą Historię Fotobrafi” piura Borisa von Brauchitscha ale pozycje te ze wzgledu na wysoki poziom edytorski są dość drogie. Dodatkowo wydaje mi się że taka ilość wiedzy na raz jest dość trudna do strawienia. Czy na łądmach DFV nie znalazły by się 2 kolumny by co miesiąc przedstawić wycinek klasyki lub przedstawić autora i jego kilka prac ???
Sądze że zaden autor nie może działać i tworzyć w odcięciu od “korzeni” Oglądając prace publikowane w wielu galeriach internetowych mam wrażenie że w czasach tak łatwego dostępu do aparatów gdy prawie każdy może robić i publikować swoje zdjęcia ten brak “korzeni” jest szczególnie boleśnie widoczny , co na to redakcja ????

Pomysł drugi recenzje i zapowiedzi pozycji książkowych z dziedziny F-V w tym równierz albumów z pracami mistrzów. Rynek jest pełen a szczególnie osoby z mniejszych miejscowości robiące zakupy “na slepo ” w skięgarniach internetowych takiej wiedzy potrzebują.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Blurppp

Keymaster

Co drugie życzenie spełniamy od ręki ;)
Recenzje wartych polecania książek, w tym także albumów, publikujemy w portalu:
https://www.dfv.pl/ksiazki.html
Wszystkie zamieszczane w dziale Książki pozycje są warte lektury.
Dziękuję za propozycje.

Member

dokladnie, a co do historii fotografii, to kosztem czego niby mialoby to zaistniec? moim zdaniem zly pomysl, chcesz znac historie to kup sobie ksiazke

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.