Strona główna Fora Foto Inne Trudności z dodaniem zdjęć do galerii

Trudności z dodaniem zdjęć do galerii

Inne

Member

Dlaczego od paru dni nie mogę wstawić zdjęcia do galerii? Mam wolną połowę przypisanego limitu pojemnościowego więc to chyba nie w tym problem. Zamiast wstawionego zdjęcia pokazuje się “ikonka” z tytułem jaki przypisałem zdjęciu:(

Member

też mnie to intryguje… bo kiedyś nawet komuś uwagę zwróciłam… że jakieś dziwne znaczki po wielokroć wtawia… a gdy komentarz pod ikonką (powiększoną) się kliknie to dopiero zdjęcie się pojawia… ???

Member

…może zostały narzucone jakieś dodatkowe normy jakościowe przy wgrywaniu zdjęć :)

Keymaster
tomasz_dylus wrote:
Dlaczego od paru dni nie mogę wstawić zdjęcia do galerii? Mam wolną połowę przypisanego limitu pojemnościowego więc to chyba nie w tym problem. Zamiast wstawionego zdjęcia pokazuje się “ikonka” z tytułem jaki przypisałem zdjęciu:(

Oczywiście nie przekraczasz limitu 500 KB na zdjęcie i przestrzeń zdjęcia jest sRGB? Czy problem występuje stale, o różnych porach i dotyczy różnych zdjęć?

Member

Występuje od niedzieli o różnych porach. Nie wchodzą nawet zdjęcia które są już w galerii – robiłem próbę. Zaraz ją powtórzę – może odpowiedź admina wyeliminowała problem:)

Member

No i kicha:( Po kliknięciu “wyślij” pojawił się komunikat “…dodano…” i na tym koniec. Zdjęcie zginęło. Po 15 minutach pojawiło się w postaci wspomnianej wcześniej ikonki. Zostawię ją może ktoś wpadnie na pomysł jak rozwiązać problem. Nadmienię, ze zdjęcie, które usiłowałem wysłać jest już w galerii i weszło swego czasu bez problemu

Keymaster

Niestety, moje możliwości wpływu kończą się na poziomie CMS-a. Zwrócę uwagę webmasterowi na tę sytuację, mam nadzieję, że on znajdzie przyczynę problemów.

Member

Witam,
zdjęcie zostało przywrócone z orginału, ale mam pytanie czy było ono edytowane i były wykonywane jakiekolwiek operacje na nim przy użyciu dostępnych funkcji galerii ?

Member

Nie. Zdjęcie było nieruszane. Wieczorem wstawię nowe – zobaczymy czy wejdzie. Dziękuję za reakcję

Member

Problem nie ustąpił:( Zamiast zdjęcia mam ikonkę. Te same prace na inne galerie wchodzą bezproblemowo

Member

Nikt nie ma pomysłu w czym tkwi problem? Kolejne próby wstawienia spełzły na niczym:( Może znajdzie się chętny któremu wyśle zdjęcie mailem i spróbuje je wstawić ze swojego konta?

Member

a czyszczenie ciasteczek i tymczasowych plików internetowych? watpie ale moze cos da

Member

Nie udaje się wstawić z różnych komputerów (praca, dom). Dziwne jest to, że na inne portale wchodzą bez problemu

Keymaster

Jest to o tyle dziwne, że masz jako jedyny taki problem. Webmaster sygnalizował, że od jego strony wygląda to tak, jakby zdjęcie było edytowane narzędziami dostępnymi w galerii. Domyślam się, że tak nie było, ale spróbuj na zdjęciu, które się załadowało nieprawidłowo wejść w Edytuj zdjęcie, później Modyfikacja zdjęcia i tam na dole zobacz, czy nie ma opcji “odzyskaj oryginalne zdjęcie”. Jeśli jest taka opcja, to odzyskaj.

Keymaster

Już chyba wiem. Obejrzałem sobie wrzucone przez Ciebie zdjęcie i jak się w nim wybierze Edytu zdjęcie, później Modyfikacja, to rzeczywiście widać na dole “przywróć z oryginału”. Po kliknięciu zdjęcie jest, ale obrócone o 90 stopni w prawo. Wygląda to tak, jakby w trakcie Twojej obróbki pojawiał się tam znacznik, przez mechanizm serwera interpretowany jako polecenie dla galeryjnych mechanizmów obróbki.
Czym obrabiasz i czy stosujesz jakieś nietypowe opcje zapisu? Czy możesz to samo zdjęcie otworzyć np. darmowym IrfanView albo FastStone Viewer, zapisać w tej przeglądarce z jakąś drobną modyfikacją (zmiana kompresji, zmiana rozdzielczości) i wówczas załadować do galerii?

Member

Dzięki za wnikliwość w temat. Ostatnio wstawiłem i jest ok. Czym obrabiam? Po zgraniu z karty oglądam i obracam pionowe kadry w ACDSee. Kadrowanie i dalsza obróbka w Paint Shop Pro. Nigdy nie miałem w żadnej galerii podobnych problemów. Zobaczymy – może już będzie ok. Pozdrawiam

Keymaster

Cieszę się, że się udało. Podejrzewam jakąś nieszczęśliwą kombinację obrotu w ACDSee, które nie jest poprawnie rozpoznawane przez PSP i w efekcie pozostaje jakiś znacznik obrotu, wykonywany dopiero przez mechanizm galerii.

Member

A ja mam inne banalne pytanie, na które nie znalazłem niestety jeszcze odpowiedzi: dlaczego do dodanych w mojej galerii zdjęć nie są dołączane informacje EXIF, skoro w ACDSee mogę je sobie podejrzeć przy tych samych fotkach ??? Czy te dane należy wprowadzić do galerii jakoś osobno ?

Keymaster

Wygląda na to, że ACDSee wstawia ten EXIF jakoś nietypowo po operacjach wykonywanych na zdjęciu. Exify na zdjęciach przetworzonych innymi programami pojawiają się bez problemów.

Viewing 18 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.