Strona główna Fora Foto Sprzęt tz20/hx100v vs kompakty premium

tz20/hx100v vs kompakty premium

Sprzęt

Member

W ostatnim DFV w artykule “Aparat szyty na miarę” napisaliście, że tz20 (75%) i hx100 (76%) mają lepszą jakość zdjęć, niż kompakty premium (dla wymagających) od s95 (57%) do lx5 (67%). Możecie mi to wytłumaczyć?

Member

Tak. Procedura testowania kompaktów była z założenia rozbudowana, profesjonalna itd. I na tym się wyłożyliśmy, bo ustalaliśmy ją pod kątem zaawansowanych aparatów kompaktowych, które testowaliśmy na plikach RAW. I tak to sobie dobrze działało do czasu, kiedy zaczęliśmy testować kompakty oferujące tylko pliki JPEG, czyli innymi słowy – mocno poprawiane przez aparat. Jak łatwo się domyślić, takie pliki mają niższe szumy, a w związku z tym lepszy zakres dynamiki przy dobrej jakości obrazu itd. Błąd jest głupi, ja wiem, ale do czasu, gdy koncentrowaliśmy się na zaawansowanych kompaktach, nie rzucał się w oczy. No i teraz się rzucił…

Member

Pozostając w temacie wątku: “kup Lumix TZ20, dostaniesz Lumix S1 za złotówkę”
http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/Prasa/Wiadomo%C5%9Bci+produktowe/Podw%C3%B3jna+przyjemno%C5%9B%C4%87+z+Panasonic+%E2%80%93+kup+Lumix+TZ20,+dostaniesz+Lumix+S1+za+z%C5%82ot%C3%B3wk%C4%99/8268511/index.html#anker_8268514

“Stworzyliśmy tę promocję, bo od lat obserwujemy potrzeby naszych klientów. Widzimy, że często stają przed dylematem wyboru między dwoma modelami: większym bardziej zaawansowanym i mniejszym z podstawowymi funkcjami. Naszą odpowiedzią jest oferta, dzięki której użytkownicy aparatów Lumix będą mogli cieszyć się zaletami dwóch różnych modeli w najodpowiedniejszych dla nich warunkach – komentuje Maciej Słotwiński, Junior PR Manager w Panasonic Polska”

:D

A co na to inni producenci ?
:P

Member

Ech, marketing…

Member
wzrokowiec wrote:
Ech, marketing…

:)

Pamiętasz mój post z maja 2010? “Nikon D90 + ob. 18-200 VRII + oryginalny ręcznik plażowy Nikona gratis – 4479 zł – Promocja – ostatnie sztuki” i aktualna: Nikon Coolpix P7000 + PIŁKA PLAŻOWA NIKON GRATIS itp, itd… Coś czego nie da się sprzedać normalnie trzeba jakoś klientowi wcisnąć…

Jedni dają gratis piłki i ręczniki plażowe a inni aparaty fotograficzne (że tak powiem: jaka firma – takie gratisy :)
:P

Ze swojego podwórka: “Lustrzanka cyfrowa Canon 500 D GRATIS przy zakupie ciągnika w naszej firmie. Promocja obowiązuje przy zakupie ciągnika (…)
:P

Member

Uff. Nie byłoby dobrze gdyby zoom był lepszy… ;)

Guest
Tomax wrote:
W ostatnim DFV w artykule “Aparat szyty na miarę” napisaliście, że tz20 (75%) i hx100 (76%) mają lepszą jakość zdjęć, niż kompakty premium (dla wymagających) od s95 (57%) do lx5 (67%). Możecie mi to wytłumaczyć?

To bardzo słuszna uwaga i od jakiegoś czasu myślimy nad rozwiązaniem tego “systemowego” problemu. Dobre aparaty z RAW-ami dostają po uszach, bo demaskujemy prawdę o tym co potrafią faktycznie zarejestrować. “Domalowywanie” przez firmware tego czego aparat nie zobaczył, i “zamalowywanie” szumu dają w analizach efekty satysfakcjonujące programy do analizy obrazu. Ale okazuje się nie tylko – wielu użytkowników prostych kompaktów także jest zadowolonych z poprawek. Gołe RAW-y byłyby przyjmowane raczej niechętnie, a nie każdy ma czas i chce się bawić w Lightroomie czy Photoshopie z każdym obrazkiem.
Gdybyśmy przetestowali S95 czy LX5 tylko analizując pliki JPEG, powstałaby pretensja. Bo w końcu aparaty te zapisują RAW-y.

Jesteśmy w trakcie redakcyjnej dyskusji na temat rozwiązania tego problemu. Oczywiście chętnie przyjmiemy sugestie naszych Czytelników.

pozdrawiam, NorbertG

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.