Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl ucieleśnianie autora galerii

ucieleśnianie autora galerii

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

Tutaj pytanie raczej do osób “władających” galerią DFV: nieśmiało zapytuję czy istniała by taka możliwość aby przy własnej galerii użytkownik mógł wstawić miniaturkę zdjęcia która utożsamiała by go w jakiś sposób, nadawała by mu więcej osobowości, indywidualności, charakteru, stylu …. itd , dodatkowo umożliwiając krótki opis odnośnie swych poczynań , zainteresowań, preferencji fotograficznych , zdaje sobie sprawę że można dodać własne zdjęcie do galerii z podpisem Jam To Jest , jednak tutaj chodziło by o te lekką nutkę indywidualności i dekadencji wyrażaną nie tylko przez pokazywane prace … co na to administracja i użytkownicy galerii ????

Member

Pomysł może i niezły, ale jeśli o mnie chodzi, to wolałbym, aby ewentualne zdjęcie czyjejś osoby, czy jakiś tam obrazkowy avatar (bo być może i taki pomysł się tu za chwilę pojawi) został tylko i wyłącznie w profilu danej osoby, a nie przy każdej jego wypowiedzi na forum. Obecny wygląd forum bardzo mi odpowiada – jest przejrzysty i uporządkowany, a wprowadzenie kolorowych avatarów wprowadziłoby dodatkowy zamęt i bałagan. Co do zdjęcia i opisu zainteresowań w profilu osoby, to mi by to nie przeszkadzało;-)

Member

… dokładnie chodzi o to by były widoczne tylko w galerii użytkownika

Keymaster

Zamówienie wpisane do realizacji. Ale proszę nie pytać o termin :)

Member

A kiedy możemy się tego spodziewać? :P

Keymaster

Spodziewać się można zawsze…

Member

No to ja zaczynam. Nie ma co upierdliwi użytkownicy, co? ;)

Member

“daleko jeszcze?” :P

Member

Taa, zawsze można stworzyć wątek w którym kazdy coś o Sobie “nabazgroli” i wklei Swoje zdjęcie, nie za duże co by i tak juz nadwyrężonego serwera nie dobijać…

Proponuje tytuł wątka: POKAŻ SWOJĄ TWARZ… :D

Member

albo konkurs :D
autoportret :D ale z 1.5 stronnicowa autobiografia :P

Member

Jesli ktos chialby swa twarz pokazac-generalnie nie mam nic przeciwko, choc uwazam, ze to nasze zdjecia przede wszystkim maja tworzyc nasz profil, a nie nasz wyglad. Sadze, ze dla wielu latwiejsze bedzie postawienie jedynki facetowi o niesympatycznym wygladzie niz pieknej blondynce. Niestety-czlowiek ulomnym jest

Member
karos wrote:
Sadze, ze dla wielu latwiejsze bedzie postawienie jedynki facetowi o niesympatycznym wygladzie niz pieknej blondynce.

Nie no, aż tak źle to chyba nie będzie…;-) Uprzedzenia można mieć do każdego i to z różnych powodów, poza tym nie widzę powodu, dla którego miałbym lepiej oceniać wspomnianą blondynkę;-)

Member
karos wrote:
Sadze, ze dla wielu latwiejsze bedzie postawienie jedynki facetowi o niesympatycznym wygladzie niz pieknej blondynce. Niestety-czlowiek ulomnym jest

Zgadza się, pewnie będą tacy, dla których to będzie główne kryterium oceny.
W mądrości siła :-)

Member
Michal_Kucyrka wrote:
(…)pewnie będą tacy, dla których to będzie główne kryterium oceny.

Nie szukajcie dziury w całym! Jak ja czytam takie rzeczy to zaraz mi się niedobrze robi – nie dziwie się skąd taki stereotyp Polaka, że tylko marudzi i marudzi…. Ktoś dał pomysł, niektórzy poparli, ale oczywiście równie szybko muszą pojawić się osoby, które zaraz napiszą coś w stylu “na pewno nie zadziała”, “napewno wprowadzi to dodatkowe komplikacje” itp. Pożyjemy, zobaczymy… Nie ma co marudziś na coś, czego jeszcze nie ma.

Nawet jeśli niektórzy wezmą pod uwagę czyjąś urodę przy ocenie zdjęcia, to zapewne będą to te same osoby, które lubują się w odwetach, mają po kilka kont i w ogóle są tu tylko po to by bałagan robić… Na to jak na razie mocnych nie ma (o czym w innych słynnych już wątkach);-)

Member

Johnny ma rację, choć muszę przyznać iż rozumiem obawy niektórych użytkowników, tylko kto powiedział że ma to być zdjęcie “w krótkiej spódniczce” a nie jakaś kreatywna forma ukazanie siebie ??? a kto powiedział że musi to faktycznie być zdjęcie osoby ??? i z tego co pamiętam miały by być widoczne ttylko w galerii użytkownika a żeby wejść do galerii użytkownika moim zdaniem, najpierw muszą mnie zaciekawić prezentowane zdjęcia. Panowie i Panie to nie fo tka.pl

Member

właśnie! :)

Member

Może to i nie fotka.pl, ale ludzie różni są. Na pewno będą i tacy o których pisał karos. Ot, ładna dziołszka, to zaplusujmy :) Męska, szowinistyczna świnia się we mnie odezwała :) Inna sprawa, że zaraz pojawią się darthy vajdery, chucki norrisy, fragmenty zdjęć… Jak to bywa na większości forów. To co, wprowadzić ograniczenie, że MUSI być autoportret, ewentualnie “obrobiony” ale autoportret? Będą sprzeciwy. Ja będę pierwszy, moja morda jest niewyględna :) W sumie… Niech Redakcja Szanowna duma, a jak już wyduma i wprowadzi, to… Róbta, co chceta… :)

Member
jart wrote:
Inna sprawa, że zaraz pojawią się darthy vajdery, chucki norrisy, fragmenty zdjęć…

No to niech się pojawią. Jeśli pomysł przejdzie, to administratorzy dadzą nam szansę na możliwość zaprezentowania własnej osoby w dowolnie wybranej formie – tak ja to sobie wyobrażam. Jeśli ktoś uzna, że jego osobowość najbardziej przedstawia Chuck Norris, to niech sobie go wstawi. Mnie to nie razi.
Zdjęcie może być również kreatywnym sposobem przedstawienia siebie, może to być fragment twarzy, twarz w półcieniu – dowolna forma ekspresji powinna być dozwolona.
A może właśnie ktoś (tak jak tu piszecie), kto uważa, że nie jest najpiękniejszy na świecie, zacznie się obawiać spadku ocen z powodu swojej rzekomej urody? Wtedy niech sobie wstawi co chce, albo nic – to raczej nie będzie obowiązkowe.
Jeszcze raz powtarzam: nie twórzcie problemów tam, gdzie ich nie ma!

Member
Johnny-T wrote:
Jeszcze raz powtarzam: nie twórzcie problemów tak, gdzie ich nie ma!

Dokładnie!
Wierze w to, że użytkownicy dfv.pl wykażą sie mądrością i zrozumieniem, akceptacją i tolerancją…
dla innych uzytkowników i ani wygląd, ani poglądy nie wpłynęły by na oceny ich prac.

Member

Johnny-T: Wydarłeś zdanie z kontekstu przez co wychodzi, że jestem przeciwnikiem. Kto doczyta dalej, zobaczy, że nie jestem :) Nie tworzę problemu, bo problem był, jest i będzie. Też chciałbym wierzyć w społeczność dfv, ale… Co np. powiecie o “kasownikach”, “towarzystwie wzajemnej adoracji” itp, itd…?

Member

Co nie znaczy, że nie można spróbować.

Member

jart wybacz, to nie był atak na Ciebie;-) Moje zdanie jest takie, że trzeba w ludzi wierzyć;-), a “kasownicy”, “TWA” i inne tego typu sprawy były i będą zawsze – nie można na wszystko patrzeć przez taki pryzmat;-)

Member

Ale chyba obowiązku wrzucania avatara nie będzie, nie? No to problem nie istnieje.

Member

Jak dla mnie nie będzie, tak jak na wszystkich forach. Co na to administratorzy?

Member

Johnny-T: nie odebrałem tego jako atak. Tylko się do-wy-tłumaczyłem :) Według mnie: taka fotka, avatar, czy jak to tam zwał, jest jak nick, ksywka, czy jak to tam zwał. Człowiek określa SIEBIE poprzez ksywkę, nicka, zdjęcie, avatara, czy jak to tam zwał… Inni ludzie określają innych poprzez ich nicki, ksywki, avatary, czy jak to tam zwał. Tego nie da się ukryć. Teraz tak: moja fotka to, może i moja japa, otoczona superhiperprofesjonalnym sprzętem. A teraz zajrzyj sobie na moją galerię (eee… może lepiej nie? :)) Jak to W SUMIE oceniać? Facet ma taki sprzęcior a takie badziewie tworzy… No to go zgnoić. Ilu ludzi z tego forum zobaczy, powie: fajna fotka, i… poleci dalej? Ilu ludzi z tego forum pomyśli: zobaczymy, co facet robi takim sprzęcichem. A, nawet jak fajne, to i tak go zgnoimy, bo to nie sprzęt robi zdjęcia, tylko ten, co za sprzętem stoi. To jest bardzo skrajny przykład i o niczym nie świadczy. A już, jakby co, nie o moim stanowisku względem “ucieleśnienia” autora :) Jak by nie patrzył… W “papierowej” wersji dfv pojawiają się zdjęcia współtwórców NASZEJ galerii. Bardzo jest miło mi poznać… Rozpisałem się, postękałem… :) W skrócie: jestem za, może tworzyć problemy, ale jestem za… :)

Member

Widzę jart, że Ty już masz pełno gotowych scenariuszy, co do tych zmian:-D Zobaczymy, jak to wyjdzie – sam jestem ciekaw.

Keymaster
molp wrote:
Jak dla mnie nie będzie, tak jak na wszystkich forach. Co na to administratorzy?

Z pewnością nie będzie obowiązkowe. A czy będzie i kiedy, nie wiem.

Member

Trzymajmy wszyscy kciuki to się uda!

Member

Johnny-T: może to nie do końca są scenariusze… Oprócz fotografii (też się wcześniej trochę “udzielałem”, poczynając od “35mm”) interesuję się muzyką, elektroniką, komputerami… “Witałem” na różnych forach… Wiem, co może się dziać… Stąd moje, nawet bardzo, skrajne przykłady… Jakiś czas temu myślałem, że już “nigdy, na żadnym”… A jednak “dfv” wydało mi się na tyle przyjazne, że jednak… :) Też, również, bardzo mocno trzymam kciuki :) Panowie i Panie… Oby nam się!!! :)

Viewing 28 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.