Strona główna Fora Foto Sprzęt Usterka obiektywu

Usterka obiektywu

Sprzęt

Member

Witam,
po latach jako syn marnotrawny powracam ;)
Wracając do tematu:
Upadł narzeczonej mojej aparat z Canonem 24-70 na ziemię i z czasem pojawił się “mały” problem. Obiektyw nie za dobrze ostrzy odpowiednich punktach na dłuższych ogniskowych (na krótkich albo tego nie widać albo wszystko jest dobrze), w zasadzie trudno jest ustawić ostrość bo obraz jakby trochę się rozjeżdżał. Obiektyw niedługo będzie wysłany do serwisu ale chciałem się dowiedzieć czy komuś nie przytrafiło się coś podobnego (z innymi obiektywami oczywiście też) i tak na prawdę co jest obiektywowi i ile takie coś może kosztować? Body jest sprawne i ze wszystkimi innymi obiektywami działa normalnie i ostrzy celnie.
Nie chciałbym się tez narazić na serwis który doprawi mi 10 dodatkowych, wyimaginowanych wad mimo że wystarczyło jakiś duperel zrobić.

Member

Miałem podobny problem tylko że z Canonem 17-85. Też upadł mi aparat z obiektywem tylko że kantem body z nie wielkiej wysokości na asfalt, podczas wyciągania z plecaka. Po upadku obiektyw rozszczelnił się pomiędzy pierścieniem ostrzenia o obudową i też miał duże problemy ze złapaniem ostrości, ale w całym zakresie ogniskowej. Oddałem obiektyw do W-wy na ul. Żurawia i 350 zł nie moje, ale obiektyw jak nowy. Podejrzewam że Ciebie będzie kosztowało to więcej, ponieważ klasa obiektywu to raz a po drugie ja robiłem to trzy lata temu.

Member

Przydarzyło się jednak coś innego.
A aparat ani na zytnią ani do fototronika nie poszedł tylko do OPTO Techniki.
320 zł za naprawę. w przyszłym tygodniu powinien obiektyw przyjsc i zobacze czy coś zdziałało..

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.