Strona główna Fora Foto Sprzęt Wadliwy obiektyw => zwrot, wymiana czy serwis? [Sigma 17-70]

Wadliwy obiektyw => zwrot, wymiana czy serwis? [Sigma 17-70]

Sprzęt

Member

Witam
nabyłem Sigme 17-70 w pewnym sklepie na S.. Przed zakupem przetestowalem go na takim samym korpusie i wydawalo sie ze jest OK.
Niestety w domu dokładnie odebrzałem zdjecia i okzuje się że są nieostre. Zrobiłem tesy na back-focusa i moje przypuszczenia się sprawdziły. Najbardziej daje się we znaki przy 17mm. Obraz jest nieostry w punkcie na który ostrzyłem (ostrość jest wyraźnie za nim).
Widać to na tym zdjęciu: https://www.dfv.pl/gallery/d/1156899-1/17_001.JPG

Gdy przekręce na 70mm, złapie ostrość i wróce do 17mm jest ok. Czasami różnica jest niewielka, a czasami dość duża. Kitowy obiektyw 18-70 zachowuje się przy tym tak jak powinien.

Co robić? Mam jeszcze 10 dni na zwrot (bądź wymiane po warunkiem że beda takie mieli). Zastanawiam się czy warto się w to bawić czy odrazu znieść obiektyw do serwisu. Podobno dostrajają obiektyw do korpusu w ramach gwarancji. Mieliście już podobne doświadczenia z serwisem Sigmy?

Pozdrawiam

Keymaster

No tak, serwis Sigmy kalibruje, ale musisz im wysłać i obiektyw, i aparat. Tracisz więc na pewien czas aparat. Jeśli masz możliwość zwrotu lub wymiany, to bym wymieniał.

Member

Nastawiłem się właśnie na wymiane (nawet do skutku jak będzie trzeba:)). Wrazie czego zawsze zostaje serwis. Jestem z Wrocławia, serwis jest na Odrzańskiej – czy wrazie czego mogę zanieść do nich aparat z obiektywem i liczyć na pozytywne rozwiązanie problemu? I ile potrwała by taka kalibracja (czyli ile będe bez aparatu)?

Keymaster

Jesteś pewien, że kalibracja będzie robiona na Odrzańskiej? O ile mi wiadomo, to tym zajmuje się autoryzowany serwis Sigmy w Gdyni. Sklep na Odrzańskiej pewnie będzie pośredniczył przy przesyłaniu. Czas trwania zależy od obłożenia serwisu. Mi kiedyś naprawiali obiektyw przez około miesiąc.

Member

z tego co sie orientuje to kalibracja sgmy jest do zrobienia tylko w serwisie Gdyni wiec w kwestii kalibracji zostaje Ci wysylka zadzwon do Sigmy do serwisu i sie zapytaj ile to moze potrwac, kalibracja to pewnie chwila tylko wysylka nie bardzo…

Member

o widac Piotr mnie ubiegl… wolno mi pisanie szlo:)

Member

Piotr: dokładnie, chodziło mi o jakieś pośrednictwo (lub naprawę na miejscu no ale piszecie, że robią to tylko w Gdyni) bo jakoś tak wysyłać aparat z obiektywem troche strach a tak wrazie czego będzie na nich :)

Dzięki za odpowiedzi, będę jutro w sklepie próbował wymienić obiektyw na innyw, sprzedawca zapewniał mnie że zrobią to nawet od ręki jak będą mieć (chyba, że coś źle zrozumiałem) więc mam nadzieje, że nie będzie problemu.

Pozdrawiam

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.