Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć Warsztat Joey-a Lawrenca

Warsztat Joey-a Lawrenca

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

Najnowszy numer DFV poleca nam strone http://www.joeyl.com/ na ktorej mozemy zobaczyc fenomenalne zdjecia Joeya Lawrenca, zaledwie 18 letniego fotografa.

Ciekawi mnie efekt jaki osiaga w zdjeciach z serii “streets” czy “Holy Man”… Tego rozjasnienia twarzy czy calej sylwetki fotografowanej postaci. Sporo w tym zabawy PS i narzedziami dodge, burn, krzywymi, co sam potwierdza, ale czy jedynie czy robiac zdjecie wspomaga sie np. lampa ustawiona gdzies z boku. Przy kilku zdjeciach mozna przeczytac, ze wykorzystal naturalne swiatlo, przy kilku, ze oswietlenie studyjne, przy wiekoszci jednak nie ma zadnej informacji. Ale tez nie chce mi sie wierzyc, ze przy tych spontanicznych zdjeciach z ulicy zawsze sie z czyms rozkladal…

Co ciekawe Joey sprzedaje nawet tutorial, w ktorym od podstaw wyjasnia proces powstawania swoich zdjec, ale 300$ za jedna plyte dvd to troche za duzo jak dla mnie.

Keymaster

Stosuje lampy błyskowe – te małe, systemowe, tylko zdjęte z aparatu. W którymś z wywiadów na pytanie “dlaczego preferuje małe flesze, a nie lampy studyjne” odpowiada, że “preferuje przedostawanie się przez lotnisko” :)

Co do zdjęć ulicznych – poczytaj w jego FAQ. Wypowiada się dość zdecydowanie przeciwko “drive by shooting”. Nawiązuje kontakt ze swoimi modelami i mu pozują. Chyba właśnie na tym polega umiejętność fotografii ulicznej – na umiejętności nawiązania kontaktu ze spotkanym przypadkowo człowiekem. Fotografowanie z ukrycia jest mocno przeceniane, rzeczywiście nieuniknione w bardzo sporadycznych sytuacjach i rzadko kiedy prowadzi do ciekawych rezultatów.

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.