Warsztaty

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

Bardzo podobają mi się ćwiczenia z Photoshopa – tutoriale fajnie pokazują jak co zrobić. Ale od patrzenia trudno się nauczyć. Dopiero ćwiczenie czyni mistrza. Czy zatem byłoby możliwe aby na stronie pojawiały się zdjęcia które są wykorzystywane w tutorialach? Aby można sobie było je ściągnąć i samodzielnie przećwiczyć omawiane “sztuczki”.

Keymaster

Może być tak, jak pod najnowszym filmem? W najbliższym czasie uzupełnię zdjęcia do starszych filmów.

Member

Pomysł uważam za genialny, ale zdjęcia pod filmikiem nie widzę =(

Keymaster

Przed chwilą było, ale nie wyglądało elegancko i prace trwają.
I jeszcze potrwają. Jak tylko będę miał techniczne możliwości, podepnę zdjęcia pod filmami.

Member

Z góry dziękuję za stworzenie możliwości do ćwiczeń i z niecierpliwością czekam na zdjęcia.

Member

A czy można mieć jeszcze jedną prośbę?
O polskojęzyczną wersję Photoshopa w tutorialach?
Ci co znają angielski i mają wersję angielska na pewno sobie poradzą widząc na filmie wersję po polsku. Ja, niestety angielskiego nie znam (no cóż, nie to pokolenie) i przyznam, że mam kłopoty z odnalezieniem opcji.

Member

W tutorialach pisanych (w gazecie) staram się podawać również polskie nazwy funkcji. Jeśli chodzi o filmy, są robione na angielskiej wersji programu z kilku powodów. Najważniejszy z nich jest taki, że angielskie nazwy są we wszystkich wersjach Photoshopa (a często i w innych programach) takie same, podczas gdy polskie tłumaczenia różnią się z wersji na wersję. Osoba korzystająca z Photoshopa CS2 na przykład nie mogłaby wówczas znaleźć niektórych narzędzi, bo w CS3 zmieniono ich polską nazwę. Zdarzają się też błędy w tłumaczeniach programu – to samo narzędzie w różnych miejscach nosi inne nazwy (choć w angielskim ma tylko jedną) albo odwrotnie – dwie różne pozycje nazywają się tak samo, choć nie powinny. Radziłabym raczej przejść na angielską wersję i się do niej przyzwyczaić. Nieznajomość języka wbrew pozorom zbytnio w tym nie przeszkadza – czy wyraz Skraplanie więcej mówi o narzędziu, niż Liquify?

Viewing 6 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.