Strona główna Fora Video Montaż i postprodukcja wideo z aparatu fotograficznego

wideo z aparatu fotograficznego

Montaż i postprodukcja

Member

Witam. Wiele aparatów cyfrowych posiada opcję nagrywania krótkich filmów. Czy jest sposób by zmontować je i jaki program jest w stanie to wykonać. Próbowałem na różne sposoby przekonwertować moje filmy z Minolty A2 do jakiegoś innego formatu, ale się to nie udaje. Jak rozwiązać ten problem. Myślę iż jest to ciekawe zagadnienie – do opisania na łamach pisma.

Member

A te filmy z Minolty są w jakim formacie? I jak próbowałeś konwertować? W czym był problem?
Istnieje mnóstwo drobnych, nawet darmowych programów do dzielenia i łączenia fragmentów wideo. Jest też mnóstwo konwerterów. Pojawiają się czasem “w skrócie” w Programach miesiąca.
VirtualDub, DDClip, Avid, MedianSoft Joiner-Converter, AviDemux, 123 Audio Video Merger i pewnie jeszcze z 50 innych – jest tego trochę, coś musi przypasować.

Member

Dzięki za odpowiedź, poszukam wskazanych konwerterów.
To są pliki .mov, a odtwarza je jedynie quckplayer.

Member

Tamto są raczej programy montażowe. Jeśli chodzi o konwersję do jakiegoś bardziej uniwersalnego formatu, możesz spróbować na przykład Free MOV converter, jest tu: http://www.fxbear.com/free-mov-converter.php – no i jest darmowy.

Member

mozesz tez sprobowac : Any Video Converter, czy MediaCoder ( jednen z nich jest bardzo intuicyjny – niestety nie pamietam ktory)

a pozniej, jak juz bedziesz miala avi lub inne, to mozesz edytowac w Windows Movie Maker
ja za nim nie przedam, ale jest darmowy, jesl imasz Windowsa oczywiscie… i prosty

Jan
http://www.mejling.pl

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.