Strona główna Fora Foto Inne Zabawa i warsztaty malowania światłem – ZAPRASZAMY!!!

Zabawa i warsztaty malowania światłem – ZAPRASZAMY!!!

Inne

Member

Witajcie,

Zapraszamy WSZYSTKICH bardzo serdecznie do wspólnej zabawy w tworzenie jedynych w swoim rodzaju kartek świątecznych! Dlatego spotykamy się codziennie, przez trzy dni, na Placu Zamkowym – bo tam stoi już wielka świąteczna CHOINA, którą chcemy złapać w kadrze.

Ale nie tylko nią. Przede wszystkim chcemy, by były to nas samych, które będziemy mogli rozesłać później rodzinie i znajomym, a na których będą również wymalowane najróżniejsze świąteczne esy-floresy ;-) Choinki mamy opanowane (niemal ;-) ), pisanie “Wesołych Świąt” – w miarę, rysowanie aniołków nas na razie przerasta ;-)

Szczegóły techniczne specjalnie dla DFV – tych informacji nie znajdziecie w żadnym innym miejscu.

1. Będą trzy stanowiska (jedno rezerwowe), każde obsadzone przez zespół dwóch fotografów. Potrzeba dwóch, by jeden mógł skupić się na fotografowaniu, a drugi na malowaniu ;-)

2. Będziemy wykorzystywać aparaty Olympusa, bo jako jedyne oferują bardzo ciekawą opcję Live Time, czyli podglądu wykonywanego zdjęcia W TRAKCIE jego wykonywania. To niesamowicie wygodna sprawa przy malowaniu światłem i ogólnie – przy fotografii nocnej.

3. Na trzecim, rezerwowym stanowisku będzie można pobawić się też samemu w malowanie światłem – nie trzeba przychodzić z własnym sprzętem. Zresztą na wszystkich stanowiskach wszelkie twórcze interakcje z fotografującym i malującym są bardzo mile widziane ;-)

4. Malowane zdjęcia będziemy starać się również na bieżąco wyświetlać za pomocą przenośnych projektorów – na ścianie, na śniegu, na bruku – gdzie się da ;-) Nie jesteśmy tylko pewni, ile wytrzymają ich akumulatory, ale powinno być dobrze.

5. Do dyspozycji mamy wiele różnych latarek, niektóre bardzo mocne, kilka nakładek barwnych, lampy błyskowe, wycięte szablony, miecze świetlne… Będzie się działo!!!

ZAPRASZAMY!!!

Szczegóły (czas i miejsce), a także przykłady naszej zabawny na próbnym malowaniu są w tym newsie:
https://dfv.pl/wiadomosci/articles/10772.html

Jeśli mielibyście jakiekolwiek pytania, najlepiej zadać je właśnie w tym wątku lub też na Facebooku, pod utworzonym wydarzeniem:
https://www.facebook.com/events/468812323238491/

Member

fajny pomysł :)

Member
ka_tula wrote:
fajny pomysł :)

;-)

1. Realizacja okazała się 2x trudniejsza, niż oczekiwaliśmy.

2. Poziom radości, jaką daje ta forma fotografii, okazał się 10x wyższy, niż oczekiwaliśmy!

Member
Tomasz_Kulas wrote:
ka_tula wrote:
fajny pomysł :)

;-)

1. Realizacja okazała się 2x trudniejsza, niż oczekiwaliśmy.

No cóż, jest to niewątpliwie specyficzna dziedzina fotografii (patrząc po zdjęciach), wymagająca przygotowania.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.