Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Zabezpieczenie monitora przed wysyłką

Zabezpieczenie monitora przed wysyłką

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

Hej! Mam niemały problem i chciałbym się Was zapytać o zdanie. Wysyłam monitor do producenta na gwarancję, problem jednak w tym, że nie posiadam ani oryginalnego kartonu ani styropianu od niego. Powstaje zatem pytanie w jaki sposób zabezpieczyć ten monitor, żeby nic mu się nie stało w trakcie podróży, bo wtedy nici z gwarancji:/ Czy myślicie, że jeżeli wezmę jakiś większy karton, wypełnię go tego typu wypełniaczem: http://www.rajapack.pl/index.php?so=wypelniacze-do-paczek-i-ochrona a następnie włoże do niego poobwijany w gazety monitor to skutecznie zabezpieczę go przed uszkodzeniami? Wiem, że 100% pewności nigdy nie ma, ale czy Waszym zdaniem w takim przypadku istnieje duże ryzyko uszkodzenia?

Member

Ekran na pewno nie w gazety. Papier drapie. Jakaś folia piankowa raczej. A reszta, hmm… piankowe precelki powinny dać rady. Chyba ;) Może ktoś od materiałoznawstwa się wypowie.

Member

Monitor już pewnie wysłany, ale może komuś na przyszłość się przyda. Warto zajść do jakiegoś sklepu agd-rtv i zapytać czy nie mają pozostałej po wypakowaniu telewizorów folii ochronnej, to najpierw, potem warto okręcić folią “bąbelkową” albo obłożyć jak to nazywam “poduszkami powietrznymi” czyli torebkami foliowymi wypełnionymi powietrzem, całość w jakimś kartonie i koniecznie naklejka “ostrożnie szkło”.

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.