Strona główna Fora Video Sprzęt Zakłócenia przy oglądaniu filmu z karty pamięci.

Zakłócenia przy oglądaniu filmu z karty pamięci.

Sprzęt

Member

Witam. Mam następujący problem: na karcie pamięci miałam zapisany film nagrany kamerą. Wielokrotnie go oglądałam i w kamerze i po podłączeniu do telewizora. Jednak od roku karta była nieużywana i leżała na półce. Wczoraj chciałam ponownie obejrzeć film w kamerze, a okazało się, że karta chyba się uszkodziła. Na filmie pojawiają się zielone pasy, obraz znika, itp. Jestem zaskoczona, ponieważ karta nie spadła, mogła się jedynie trochę zakurzyć, ale obok leżała druga i ta póki co, działa bez zarzutu. Czy da się coś zrobić? Na karcie miałam nagrany ważny film z mojej podróży. Byłoby to wielkie nieszczęście, gdyby nie dało się go odzyskać.

Member

Nikt nic nie wie?

Member

zgraj może z karty na dysk. Nie wiem czy to coś pomoże, ale nic nie kosztuje spróbować. Może styki w karcie przeczyść spirytusem.

Member

Karty pamięci itp. nośniki źle znoszą przebywanie w słońcu czy miejscach narażonych na pole magnetyczne jak np. monitor, kolumny czy zapalniczka piezoelektryczna. Pendraki w metalowej lub grubej z pcv obudowie są bardziej odporne na zakłócenia ale testowaliśmy kiedyś czy mu zaszkodzi leżenie na odkurzaczu z silnikiem i uszkodzonym kondensatorem przeciwzakłóceniowym. Szkodzi choć zajęło to trochę czasu. Dlatego z zasady nawet młynek do kawy czy malakser może uszkodzić dane. Radzę pobrać programik do zgrywania danych z uszkodzonych kart pamięci. Może pomoże ale zacząć radzę jak wyżej radził od przetarcia styków spirytusikiem.

Member

Szkoda że zabrakło ochoty by odpowiedzieć jak problem został rozwiązany. Takie podejście zniechęca do udzielania porad nawet jeśli są nieskuteczne. Informacja jak problem został rozwiązany lub nie jest pomocna innym na przyszłość.

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.