Strona główna Fora Foto Obróbka i archiwizacja zdjęć zdjęcia czarno-białe

zdjęcia czarno-białe

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

czy ktoś może mi podesłać linka jak CIEKAWIE można robić BW z koloru?? mam PS 7 ale uczę się na CS3 trial a skończę na CS2:) interesują mnie różne techniki i sztuczki a nie polecenie DESATURATE:p teraz robię to przez lab color albo suwaczki w Black and White i levels. Jakieś pomocne uwagi koleżanki i koledzy??:)

Member

Channel Mixer jeszcze. W Cyfrowej ciemni jest pokazane dla GIMPa (Mikser kanałów), ale w PS 7 działa tak samo. Zresztą mikser wszędzie działa tak samo, z tym tylko, że fabryczne ustawienia PSa są do niczego, trzeba sobie samemu suwać suwaczki. No i jeszcze można rozbijać zdjęcie na dowolne kanały (LAB, HSL, RGB, CMYK), nakładać co fajniejsze na siebie jako warstwy, a potem szaleć trybami mieszania i maskami.

Nie chcę Cię martwić, ale CS3 jest fajniejszy niż CS2. I odczuwa się to w obsłudze.

Member

wiem bo miałem CS2 do zabawy teraz bawię się CS3 i widze różnice:( na CS3 mnie nie stać a CS2 dostanę.. muszę spróbawać te miksery:) już mam pierwsze próby za sobą:) jeżeli chodzi o kanały i mieszanie warstw plus maski to jeszcze musi poczekać.. Step By Step jak mawia selekcjoner Leo. jedna maska i jedna warstwa to jeszcze obejmuję ale więcej.. czacha dymi:D dzieki za odp. pozdrawiam

Member

W sieci jest kilka darmowych mikserów kanałów i konwerterów do B&W…

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.