Strona główna Fora Foto Inne Zdjęcia koncertowe – szukam osoby kompetentnej do oceny zdjęć

Zdjęcia koncertowe – szukam osoby kompetentnej do oceny zdjęć

Inne

Member

Cześć Załoga!

Jak tam dzionek mija? Dobrze? No to dobrze! :)

Słuchejcie no, szukam osoby, która mi powie co robię dobrze a co źle w zdjęciach koncertowych, bo ja widzę w nich same złe cechy – a to szum za duży, a to kadr nie taki jak trzeba. Może kogoś znacie, może ktoś z Was w tym siedzi?

Member

Ale odpowiedz sobie najpierw na pytanie: “dla kogo są te zdjęcia?”
Bo to jemu mają si podobać.

Member

No w pewnym sensie masz rację. Zdjęcia są przede wszystkim dla fanów, a oni mają dosyć niskie wymagania, kiedy na zdjęciu przedstawiona jest ich ulubiona gwiazda. Mimo wszystko wydaje mi się, że konkurencja robi ładniejsze :D

Member

ja tam nie widzę u Ciebie żadnych zdjęć koncertowych w galerii.

Member

dobrze jest trochę pogooglać czasem :)
http://www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/marcin-pflanz#wywiad

A z “miejscowych” to pytaj yehooda.

Member

ka_tula, w galerii nie ma koncertowych, bo trudno tu przebić się przez tak wiele zdjęć, żeby więcej osób je zobaczyło i komentowało – zresztą sam niewiele komentuję, nie uważam się za mistrza fotografii, więc trudno, żebym oceniał prace innych.

okuka67, dzięki za linka, wywiad obejrzałem, nawet dość ciekawy. Z obydwoma się skontaktuję. Fakt ostatnio nie szukałem nic nowego na temat zdjęć koncertowych, zniechęciłem się kiedyś po przejrzeniu kilku poradników, z czego wszystkie zrobione były na jedno kopyto – jasny obiektyw, wysokie iso i brak lampy. Bardziej zależy mi na dyskusji, analizie jakichś zdjęć niż poradniku czy komentarzu w stylu “super” albo “beznadzieja”

Member

No bo taka jest prawda. Jasny obiektyw, wysokie iso a reszta to doświadczenie :-)

Member

No i właśnie o tym doświadczeniu bym chciał pogadać :D

Member

ten, tego. nie bardzo wiem dlaczego Jacuś mnie tu wywołał do tablicy.. zajrzalem do watku bo sam wiecznie info o koncertowej fotografii szukam, liczylem że czegoś się dowiem:))

Member

aha, ważne.. jasne szkło, wysokie iso.. a reszta to betka:P
tu zajrzyj: https://www.dfv.pl/gallery/members/all.html?g2_itemId=&g2_page=2 strusie pominę litościwym milczeniem:)) ale te portrety koncertowo/Krzyśkowe uwielbiam

Viewing 9 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.