zdjecia roślin

Obróbka i archiwizacja zdjęć

Member

mam problem…nie bardzo wiem, jak zrobic zdjęcie np. kwiatu na czarnym tle..oczywiście mam na myśli obróbkę photoshopem, raczej nie znajdzie zastosowania metoda, którą poleca portal w poradach “cyfrowa ciemnia ” dotyczących portretu z tym starszym panem. Kto mi pomoze?

Member

hmm…
zastosuj ciemne tlo np. czarny karton za np. kwiatem

Member

Jeśli kwiat będzie mocno oświetlony, a tło w cieniu, to wystarczy dobrze naświetlić sam kwiatek, a tło i tak będzie czarne albo prawie. Karton oczywiście pomaga, ale nie jest konieczny, jeśli światło pada właściwie. Tak nawiasem, welur działa lepiej niż karton (pochłania każdą ilość światła), tylko że to jest droższe rozwiązanie. No i trzeba go mieć na czym powiesić.

Member

no dzięki, spróbuję, gorzej jak kwiatek jest w plenerze np. na łące

Keymaster

W plenerze można użyć lampy błyskowej. Jeśli światło lampy będzie 2-3 razy silniejsze niż oświetlenie zastane, to tło stanie się czarne, bez względu na to, jakie jest naprawdę. Trzeba oczywiście dopasować otwór przysłony do siły błysku lampy.

Member
maagda wrote:
no dzięki, spróbuję, gorzej jak kwiatek jest w plenerze np. na łące

Na łąkę też można zabrać tło, nie musi być duże, może być i ciuszek, byle czarny, w każdym razie bez wzoru. Tak to gdzieś wyczytałem. Życzę sukcesów na łąkach i polach.

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.