Strona główna Fora Foto Uwagi do serwisu www.dfv.pl Zdjęcia w postach na forum

Zdjęcia w postach na forum

Uwagi do serwisu www.dfv.pl

Member

Czy można wklejać zdjecia w postach na forum w kazdej kategorii???

Keymaster

W zasadzie można, choć jeśli chodzi o dyskusję nad zdjęciem bardziej eleganckie jest umieszczenie zdjęcia w galerii i poinformowanie o tym na forum.

Member

Chodzi mi o założenie wątku: np. Twoje ulubione zdjęcie LUB zdjęcie na którym sie wzorujesz! Zeby każdy wrzucił coś od Siebie! Nie koniecznie maja to być zdjęcia osób które je wrzucają…

Keymaster

Wątek ok, ale zamieszczanie cudzych zdjęć, zdecydowanie nie! Prawo autorskie i takie tam… Można natomiast dać linka do zdjęcia na stronie właściciela albo do całej strony autora, który nas inspiruje.

Member

Tak zdaje sobie sprawe z praw autorskich, ale moim zdaniem pokazanie zdjęcia na forum nie jest rownoznaczne z przywłaszczeniem praw autorskich, a przynosi tylko chlube autorowi, że jego zdjecie jest stawiane za wzór…
Jednak nie warto zadzierać z prawem!
Linki do stron muszą wystarczyć! :D
Dzieki Piotr, pozdrawiam

Keymaster

Oczywiście, nawet nie mówimy o sytuacji, gdy się podszywa pod autora. Jednak nawet na pokazanie cudzego zdjęcia prawidłowo podpisanego autorem trzeba mieć zgodę autora. Po prostu autor musi wyrazić zgodę, aby jego zdjęcie zostało pokazane w danym miejscu. Linki wystarczą :)

Member

albo gdy zdjęcia się opisze:
“jedno z najgorszych zdjęć jakie widziałem” :)

Member
molp wrote:
albo gdy zdjęcia się opisze:
“jedno z najgorszych zdjęć jakie widziałem” :)

To wtedy autor zda sobie sprawe, że coś zrobił źle… :)

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.