Strona główna Fora Foto Technika fotografowania Zdjęcie na dowód

Zdjęcie na dowód

Technika fotografowania

Member

Przepraszam jeżeli to zły dział bo moje pytanie jest w zasadzie krótkie, czy to zdjęcie nadaje się na zdjęcie do dowodu?

https://dfv.pl/gallery/members/koszar.html?g2_itemId=4111942

Member

Za stroną MSW:
“do dowodu osobistego – fotografia o wymiarach 35 x 45 mm, odzwierciedlająca aktualny wizerunek osoby, której wniosek dotyczy, przedstawiająca tę osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami w taki sposób, aby ukazywała głowę w pozycji lewego półprofilu i z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy”.

Member

czyli patrząc na to zdjęcie uważasz, że jest dobre?

Member

Na razie za duże:)
wygląda, że spełnia wymogi – dla potwierdzenia jednak zapytałbym urzędniczkę w urzędzie, gdzie będziesz składał wniosek – nie musi być dobre, musi być przepisowe:)

Member

Czy na pewno to zdjęcie ma “równomierne oświetlenie twarzy”?
Nie czepiam się. Tylko pytam.

Member
koszar wrote:
Przepraszam jeżeli to zły dział bo moje pytanie jest w zasadzie krótkie, czy to zdjęcie nadaje się na zdjęcie do dowodu?

https://dfv.pl/gallery/members/koszar.html?g2_itemId=4111942

Na moim zdjęciu w dowodzie jest minimalnie inne ustawienie głowy, o 3-5 stopni bardziej “na wprost”, widać że są włosy
przed prawych uchem, ucha prawego nie widać.

jp

Member

Nada się, tylko nie jestem pewny czy proporcje boków są dobre (wydaje mi sie za wysokie troche)

Member

Tak, przydałoby się jeszcze trochę przestrzeni z prawej!

Member

Zdjęcia robiłem z lampą skierowaną do góry, zrobiłem kartkę A4, której użyłem jako odbłyśnika. Kartka była pół metra nad aparatem. Nie chciałem robić lampy na wprost bo wiadomo- wielki cień byłby z tyłu. Zdjęcie starałem się robić na zasadzie swojego dowodu, gdzie mam chyba nawet mniej prawej strony niż tutaj ;) czy drugie ucho też musi być widać?

Member

nie musi (nawet chyba nie powinno być go widać)
co do położenia głowy – owal głowy mogłby być bardziej na środku, ale takie jak masz teraz przyjmą bez problemu moim zdaniem

Member
Tommy wrote:
takie jak masz teraz przyjmą bez problemu moim zdaniem

Poza tym, że proporcje się nie zgadzają!

Member

wzrok powinien być skierowany bardziej na wprost, czyli trochę na prawo od obiektywu

Member

Zdjęcia do dowodu, paszportu, prawa jazdy itd. różnią się między sobą. Np. uszy odsłonięte, dwa czy jedno ucho. Profil, czy może w okularach. Można jeszcze dobrać wysokość oczu, tło i miarę kadru. Trudno odpowiedzieć na pytanie dotyczące zdjęcia, którego już nie ma. Może ktoś podejmie się tutorialu na ten temat ?

Member

a tak, zdjęcie usunąłem ponieważ przyjaciel poszedł do fotografa normalnego ale przynajmniej ja poszlifowałem trochę swoją technikę (zdjęcie robiłem tylko z lampa przymocowana do aparatu- innego sprzętu nie posiadam :P )

Member

Zdefiniuj ” fotograf normalny ” . Proszę.

Member

Czepianie się słów. Ja jestem po prostu amatorem i robilem zdjecie z jedna lampa w swoim pokoju a poszedlem do studia do profesjonalisty.

Viewing 15 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.