Strona główna Fora Inne Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy Zgłoszenie przestępstwa przez osobę z problemami zdrowotnymi

Zgłoszenie przestępstwa przez osobę z problemami zdrowotnymi

Ciekawostki, plotki, fakty, dowcipy

Member

Witam,

Mam taki problem.
Zostałem oszukany na allegro i muszę to zgłosić na Policji.
Jednak moja obecna sytuacja zdrowotna mi uniemożliwia dotarcie na komisariat, który znajduje się jakieś 4 km od mojego miejsca zamieszkania.
W jaki sposób mogę to uczynić bez wychodzenia z domu?

Mogę zadzwonić na ów komisariat i poprosić, by do mnie podjechali spisać zeznania jak będą mieli jakiś patrol w pobliżu?
CZY
Mogę upoważnić żonę, aby Ona złożyła zeznania w moim imieniu?
CZY
Opisać całą sytuację od A do Z, przedstawić dowody (mam wszystko podrukowane), wypisać swoje dane i się podpisać? Następnie dać żonie, aby tylko to zaniosła.

Jak jest ktoś zaznajomiony z tematem, to proszę o wypowiedź.

Member

A ja bym zadzwonił na ten komisariat i spytał co oni wolą…

Member

zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (lepiej prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa) można złożyć pisemnie wiec możesz nawet pocztą wysłać, ale nie ślij na policje lepiej do prokuratury

Member

Złożyć zawiadomienie może każdy więc żonę też możesz wysłać na komisariat – złoży zawiadomienie jako osoba uprawniona, zwłaszcza, że jako małżeństwo macie wspólnotę majątkową ( chyba, że zrobiliście rozdział majątku ) więc jesteście pokrzywdzeni jednakowo.

Member

a na jaką kwotę zostałeś oszukany ? to ważne.

Member

Nieprawda – wartość strat nie ma znaczenia przy oszustwie – art. 286 kk

Member

To jak wytłumaczysz fakt: zostałem oszukany (plus kilka osób na tej samej aukcji w allegro) na 199pln. i jedyne co udało nam się załatwić to zablokowanie gościowi konta :( a każdy z nas (8 osób) usłyszał “mała szkodliwość czynu”

Member

Może ktoś olał temat a ty nie drążyłeś tego zbyt mocno. Wiem jedno – w kodeksie karnym w art 286 nie ma mowy o wartości.

Member

Możliwe.

Member

Mogę napisać na ile. To mała kwota, ale dlaczego mam komuś z tego powodu robić prezenty. Sam na kasie nie śpię.
Jest to 57 zł, ale nie tylko ja zostałem oszukany, a kilkadziesiąt innych osób. W zdecydowanej większości były to pendrive 16 i 32 GB. W moim przypadku 16, inni kupowali też te 32, ale cena jak się można domyślić 2-krotnie wyższa.
Nie jestem pewien, ale chyba też jakiś Windows 7 też.
Tutaj macie konto oszustki http://allegro.pl/show_user.php?search=magfal33mg
Dodam, że jak kupowałem, to miała same pozytywy. Nie jestem głupi, by brać od kogoś z negatywami przy tak małej liczbie pozytywów. Poza tym negatywy zaczęły napływać po zablokowaniu konta.

Member

wartość nie jest tu decydująca (250 PLN – to granica przy kradzieży – przestępstwo czy wykroczenie) ; może mieć znaczenie na wymiar kary – vide par. 3

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Viewing 10 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.