Strona główna Fora Foto Inne znak wodny

znak wodny

Inne

Member

kochani, Nie wiem czy w dobtym miejscu moj watek. jesli tak to prosze administratora o porzesuniecie. moje zapytanie. jak utworzyc znak wodny? i nalozyc go na zdjecie. O co tu chodzi , robicie to jak wstawiacie tu zdjecia?

Member

W niektórych programach, np. Zoner jest taka opcja. A w sumie znak wodny to jest takie coś, najczęściej napis – dane autora, które, że się tak wyrażę, tak jakby trochę widać na zdjęciu. Jeżeli na zdjęciu nic nie widać, to raczej go nie ma :) Znaki wodne stosuje się by zapobiec kradzieży zdjęcia. By to usunąć trzeba wykadrować fotkę. Jeśli znak wodny jest w newralgicznym miejscu, nie da się go wyciachać tak, by fotka nie straciła sensu. Często stosuje się ot, po prostu zwykłe napisy, możliwe do dodania w praktycznie dowolnym programie graficznym… Ja nie wstawiam. Idiotą musiałby być ten, kto chciałby moje zdjęcia sobie przywłaszczyć. Taki szajs… :)

Member

Kiedyż czytałam na ten temat, nie pamietam wszystkiego dokładnie ale mniej więcej wygląda to tak: znak wodny uzyskujemy płacąc za to dośc duże pieniądze – więc amatorów to raczej nie dotyczy :)
Znak wodny nie jest widoczny gdy oglądamy zdjęcie na monitorze ale w momencie wydrukowania zdjęcia.
Oczywiście piszę w tym momencie o znaku wodnym z prawdziwego zdarzenia, który ma chronić prawa autorskie.

Możemy sami tworzyć taki niby znak wodny czyli prawie przezroczysty napis, który nie będzie zbyt przeszkadzał w ogladaniu zdjęcia a zarazem uniemożliwi jego drukowanie – no chyba, że ktoś uparcie i bardzo mozolnie w programie graficznym i tak go usunie :) Pozdrawiam serdecznie :)

Viewing 2 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.