Nowy spektrofotometr dla fotografów

0
X-Rite pokzał dziś nowy spektrofotometr z linii i1Pro. Model z numerem trzy jest w stanie pobierać próbki z mniejszych obszarów niż poprzednik, oferuje pełnospektralne oświetlenie LED i działa szybciej niż i1Pro 2. Urządzenie w wersji dla fotografów kosztuje 8700 PLN. Poniżej pełna informacja prasowa:
X-Rite przedstawia nowy i1Photo Pro 3 dla zawodowych fotografów, którzy drukują zdjęcia
Spektrofotometr i1Pro jest dwa razy szybszy i oferuje dokładniejsze i bardziej powtarzalne pomiary.
Birmingham, Wielka Brytania, 3 lutego 2020 – X-Rite Incorporated, światowy lider w dziedzinie zarządzania barwą i technologii pomiaru koloru przedstawia trzecią generację rozwiązań kalibracyjnych i1Pro. Najnowsze spektrofotometry przeznaczone są dla zawodowców zajmujących się fotografowaniem i drukowaniem zdjęć. Przeprojektowany i1Pro 3 jest bardziej dokładny i niezawodny, a także dwa razy szybszy niż jego poprzednik. i1Pro 3 jest idealny dla wymagających profesjonalistów w dziedzinie obrazowania, którzy oczekują dokładnego odwzorowania kolorów w całym systemie pracy z fotografią, od sesji przez wyświetlanie i edycję na wydruku kończąc.

Od ponad 10 lat rodzina i1Pro jest rozwiązaniem dla najbardziej wymagających fotografów, którzy wymagają dokładnego profilowania i kalibracji”, komentuje Liz Quinlisk, globalna kierownik działu foto i wideo w firmie X-Rite. „Trzecia generacja i1Pro przenosi zarządzanie kolorem na wyższy poziom poprzez znaczną poprawę szybkości i dokładności urządzenia, a także obsługę wyświetlaczy o wysokiej jasności. Dzięki i1Pro 3 fotografowie mogą szybko i łatwo osiągnąć dokładność kolorów od ujęcia do wydruku, wszystko dla powtarzalnych i przewidywalnych kolorystycznie zdjęć.

Nowy i1Pro 3:

  • Zawiera oświetlacz LED w całym zakresie widmowym, umożliwiając jednoprzebiegowy pomiar oraz lepszą dokładność i powtarzalność urządzenia.
  • Pomiar M0, M1 i M2 podczas jednego przebiegu oraz kompensacja względem wybielaczy optycznych dopasowuje drukowane kolory do wyglądu na optycznie rozjaśnionym papierze w standardowych i szczególnych warunkach oświetleniowych.
  • Odczytuje mniejsze rozmiary pól kalibracyjnych (6mm x 6mm) dwa razy szybciej niż i1Pro 2 z większą dokładnością. Użytkownicy mogą teraz tworzyć wzorce kalibracyjne o większej ilości pól pomiarowych w trybie pomiaru punktowego i skanowania, aby drukować i mierzyć mniej stron.
  • Prawidłowa kalibracja na bardzo jasnych wyświetlaczach (do 5000 nitów). Dopasowuje wyświetlanie na czterech monitorach podłączonych do jednego komputera i na nieograniczonej liczbie wyświetlaczy podłączonych do różnych komputerów.
  • Pomiary automatyczne z opcją włączenia do użycia nowego robota i1iO dla i1Pro 3. Automatyka w pomiarach wzorców kalibracyjnych to oszczędność czasu i mediów.

i1Photo Pro 3 łączy światowej klasy sprzęt i oprogramowanie, zapewniając profesjonalną kontrolę kolorów dla zawodowców, którzy drukują fotografie. i1Photo Pro 3 jest idealny dla najbardziej wymagających, którzy oczekują idealnych kolorów poczynając od sesji przez wyświetlenie i edycję na ekranie, a na wydruku kończąc – za pierwszym oraz każdym kolejnym razem. i1Photo Pro 3 pozwala szybko i łatwo tworzyć własne profile barwne dla aparatów, monitorów, projektorów, skanerów i urządzeń drukujących RGB, gwarantując, że przechwytywane, edytowane i drukowane obrazy są prawdziwe.

Inne rozwiązania z serii i1Pro 3
Oprócz i1Photo Pro 3, X-Rite oferuje teraz nowe rozwiązania i1Pro 3:

  • i1Basic Pro 3 – obejmuje kalibrację monitora i kontrolę jakości monitorów i drukarek
  • i1Publish Pro 3 – zawiera moduł dla urządzeń drukujących CMYK+ oraz wszystkie funkcje i1Photo Pro 3

i1Pro 3 uzupełnia niedawno wprowadzony na rynek i1Photo Pro 3 Plus, który dostarcza zaawansowane możliwości obsługi bardziej złożonych i trudniejszych do profilowania podłoży, w tym teksturowanych i błyszczących nośników fotograficznych, ceramiki, tekstyliów, szkła, metalu, drewna, winylu, tworzyw sztucznych, cienkich folii, kartonu i innych.

Wszystkie modele i1Pro 3 są wyposażone w najnowszą wersję i1Profiler, profesjonalnego oprogramowania do profilowania. i1Photo Pro 3 jest już dostępny na polskim rynku w cenie 7072,36 + VAT = 8699 zł brutto. Więcej informacji na stronie X-Rite EU..

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Brak komentarzy do "Nowy spektrofotometr dla fotografów"

Skomentuj