m.w.

Ocena: 0

Wieza Holokaustu
18+

Ocena: 0

Kategoria: Architektura

Dodano:: 19 lut 2013, 00:33:53

ID obrazu: 209965

Licencja: Nie do użytku publicznego

Liczba wyświetleń: 841

Muzeum Zydowskie, Berlin

m.w. m.w.

Warunki najgorsze z mozliwych do robienia zdjec -patrz EXIF.
Nie udalo mi sie zrobic optymalnego kadru, najbardziej celna mz uwaga kompozycyjna- Strzelca...za bardzo przesuniety na lewo..tak. Przyznaje bez bicia, rogi probowalam naciagac, ale nie wyszlo dobrze, a wszelkie doklejanie (wyjatkowo, ze wzgledu na miejsce chyba) uznalam za profanacje . Mozliwe, ze dla niektorych za ciemno...ja jednak nie zmienilabym nic jesli o to chodzi. Wyjatkowo emocjonalne dla mnie zdjecie, tak jak i miejsce..jedno z najbardziej...te zelazne drzwi..nie wiem czy moglabym byc tam sama. Cenie sobie to zdjecie mimo niedoskonalosci. Nie mialo prawie zadnych opinii, sadzilam , ze sie nie podoba, dlatego bylam ciekawa dlaczego i wybralam do KO. Dziekuje za wszystkie cenne uwagi i reflekje :)

tomasziolkowski tomasziolkowski

Zdecydowanie w stylu autora. Artystyczna wariacja na temat architektury z wykorzystaniem figur geometrycznych, świateł i cieni. Nie moja bajka ale doceniam.

Nawebe Nawebe

pięknie pokazane symboliczne światło do nieba, światło nadziei
wynurzające się z mroków dziejów narodu.

gerwazy gerwazy

Kompozycyjnie - jedno z dziwacznych, "geometrycznych" zdjęć, za jakimi nie przepadam, mówiąc delikatnie, i które uważam najwyżej za składnik potencjalnego zdjęcia, które mogłoby powstać i tworzyło jakiś sensowny kadr.
Natomiast dobry pomysł z tym światłem. Ono robi wrażenie, ale też jest tu chyba jakaś wada techniczna. Na moim monitorze jest ciemne, nie mogłem się w ogóle zorientowąć, gdzie góra, gdzie dół, jak idą ściany. Natomiast był posępny nastrój wywołany światłem. Ale wiem, że są jaśniejsze monitory, niż mój na którym nawet takie arcydzieło wypada źle. Próbowalem więc stopniowo zwiększać gammę monitora, aby "rozjasnić" zdjęcie - niestety, gdy zacząłem widzieć o co chodzi w kadrze, to jednocześnie nastrój prysł - ciemne części były już za jasne. Więc może wina jest jednak w zdjęciu i walory jakoś inaczej trzeba było ustawić?
Podsumowujęc, dobre jako etiuda, gorsze jako samodzielne zdjęcie.

newa newa

Ta wieża robi ogromne wrażenie, mimo, a może dzięki ograniczonym, prostym środkom wyrazu. Wieża robi wrażenie w rzeczywistości (tam pomaga również panująca cisza i żelazne, cieżkie drzwi, które zamykają się za wchodzącym), ale i na tym zdjęciu. Moim zdaniem bardzo dobrze oddaje ono panujący tam klimat zadumy. I technicznie jest bardzo dobre, choć warunki tam są arcytrudne, a statywu nie wolno wnosić.
Wyświetl więcej
fotbox loader
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając z naszej witryny bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.