Strona główna Fora Foto Inne Jesienny Zlot Czytelników DFV – Twierdza Modlin 17-19.X.2014

Jesienny Zlot Czytelników DFV – Twierdza Modlin 17-19.X.2014

Inne

Guest

Szanowni Czytelnicy!

Niniejszym otwieram wątek jesiennego Zlotu :)

Guest

Chciałbym nieśmiało nadmienić, że koniec lata sprzyja ożywieniu naszej działalności warsztatowo-zlotowej. Mamy już wyznaczony termin na powtórkę ubiegłorocznej imprezy w Sobieszewie. Tym razem “zloto-warsztaty” odbędą się 17-19 października w okolicach Warszawy – w samym sercu Twierdzy Modlin. Mamy już zarezerwowany 4-gwiazdkowy hotel. Przewidujemy dwie grupy: filmową i fotograficzną. Jest też opcja wydzielenia podgrupy fotograficznej zainteresowanej fotografią aktu. W ciągu dwóch dni będę ogłaszać zapisy.
Wychodząc naprzeciw sugestiom uczestników imprezy w Sobieszewie zjeżdżamy się już w piątek wieczorem :)

Pytanie o ceny, więc od razu piszę (choć jeszcze trwa proces podliczania wszystkich kosztów)

Będzie kilka opcji cenowych – po pierwsze można będzie przyjechać w sobotę i odejdzie jeden nocleg.

600 PLN pełny koszt ze wszystkim (2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiady, jedna kolacja). Miejsce w pokoju dwuosobowym

490 PLN dla tych, którzy pojawią się w sobotę rano (1 nocleg, 2 obiady, jedna kolacja)

Dla aktualnych prenumeratorów 50-100 zł upustu – to jeszcze zależy od kilku czynników (ilu ich będzie w grupie, nie znam jeszcze dokładnie wszystkich kosztów – czekam na wyceny). Na bank 50zł będzie

Niestety nie będzie opcji nienocowania – takie mamy warunki umowy z hotelem. Inna sprawa, że trochę osób spośród tych, którzy nie chcieli noclegu w Sobieszewie albo go dokupiła (o ile się zgodzili posiadacze wolnych łóżek w pokoju) albo żałowała, bo po sobotniej imprezce trudno było wracać :)

Guest

Mamy już ogłoszenie. Z Eweliną, która będze nam pozować zadaliśmy sobie trochę trudu by pojechać na miejsce i zrobić trochę fotek. Resztę zdjęć wrzucę do galerii.
https://www.dfv.pl/digital-foto-video-poleca.html?id=2048

Z A P R A S Z A M Y :)

Member

W ogłoszeniu jest tylko nr konta, na które trzeba wpłacić by zarezerwować miejsce. Domyślam się, że firma to DFV z wiadomym adresem? Czy może jakaś spółka-córka w związku z wiadomą sytuacją? ;-)

Mam na razie jedną wątpliwość w związku z programem: wszystko fajne, ale czy leżakowanie po obiedzie obowiązkowe? ;-} Od czasu przedszkola mam traumę!

Guest

Kochani, nie wpłacajcie proszę na pusto. Dopiero jak podeślę fakturkę. Bo potem moze być łatwo o pomyłkę :) O wpłacie Jarka juz wiem i odnotowałem. :)

Member

Pomysł warsztatów właśnie w Modlinie to strzał w dziesiątkę. To niesamowite miejsce; podobno najdłuższy budynek w Europie, przeciekawa historia. Wiem, bo kiedyś na wyjeździe rodzinnym, dorwał nas tam pasjonat twierdzy i cały dzień nas oprowadzał, pokazując stare zdjęcia i reprodukcje, które wyciągał z ogromnej teczki. Teraz twierdzę kupuje jakaś firma prywatna, więc w przyszłości mogą być problemy z obejrzeniem i fotografowaniem tego ciekawego miejsca. Trzeba więc wykorzystać okazję! Fajnie że będzie na warsztatach przewodnik.

Proponuję w programie (z w/w powodów) uwzględnić sporo fotek architektury i koniecznie wejście na wieżę; znajdzie się wtedy też coś dla pejzażystów.

Member

“Podział grupy na „AKT-owców” i miłośników fotografii w stylu retro. Ci pierwsi wraz z modelką (Eweliną Urban) i fotografem prowadzącym anektują największy apartament hotelu i zaczynają przygodę z aktem.”
PF modelki znam. Można nazwisko i link do PF fotografa prowadzącego? ;)

Member

„Ci zaś, którzy chcieliby już coś pokazać i podyskutować o zdjęciach, będą mogli to uczynić w „saloniku prawdy”. Na ekranach telewizorów 4K nic się nie ukryje – bez konieczności powiększania będzie widać czy ostrość jest ustawiona tam gdzie trzeba jednocześnie będzie można oceniać kompozycję.”
A na monitorze 5K, to by dopiero było widać. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=yFHhGflSgBA

Guest

Wiesz co, jak to mają być akty, to może już nie brnijmy w więcej K :)
Ale tego K wystarczy – jestem po rozmowie z BEIKSEM – wesprą sprzętowo naszą imprezę, więc mamy pełną obsadę sprzętową (od Canonów C jak kogoś interesuje po optykę Zeissa) . Dziś pooglądałem co mają w gablotach, a przyjechać może wszystko co sobie zażyczymy i będą mieli dostępne. Osobiście bardzo mnie korci przetestowanie METABONES Speed Boosterów – szczególnie model dopasowujący optykę Canona (IS, AF) do korpusów mikro 4/3 czyli mojej GH3. Dodanie jednego EV do mojego 24/1,4 czy 70-200/2,8 jest kuszące. Bardziej niż to to 5K od Della. Nieprawdaż? :)
Mam obiecane, że to zabiorą.

Guest

AKT-owców poprowadzi zaufany fotograf naszej modelki – Piotr Lipski (http://www.maxmodels.pl/fotograf-prozaque.html).
Przy okazji dwa słowa o Ewelinie – Ci którzy ją fotografowali, wiedzą co oznaczają umiejętności i doświadczenie w modelingu pamiętacie projekt “Ulicznica” na targach w Łodzi? Macie foty?

Member
Norberto wrote:
AKT-owców poprowadzi zaufany fotograf naszej modelki – Piotr Lipski (http://www.maxmodels.pl/fotograf-prozaque.html).
Przy okazji dwa słowa o Ewelinie – Ci którzy ją fotografowali, wiedzą co oznaczają umiejętności i doświadczenie w modelingu pamiętacie projekt “Ulicznica” na targach w Łodzi? Macie foty?

Dziękuję za informację :D

Guest

Przede mną Ewela też się rozbiera :) Ale wolę by grupę poprowadził ktoś z większym aktowym doświadczeniem. Ciekaw jestem co z tego się urodzi…

Member
Norberto wrote:
Przede mną Ewela też się rozbiera :) Ale wolę by grupę poprowadził ktoś z większym aktowym doświadczeniem. Ciekaw jestem co z tego się urodzi…

Lepiej jak po aktowych sesjach nic się nie musi rodzić :)))))))))

Guest

Prowokowałem :)

Member

Warsztaty w Modlinie, wracając do tematu, to dla mnie okazja w końcu Was wszystkich poznać. Wstyd przyznać, że od 2010 roku jestem wiernym czytelnikiem, a jeszcze żadnego posta na forum nie zamieściłem. Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tam zabrakło, tym bardziej, że mieszkam w Modlinie :-)

Guest

Dziś byłem z naszą panią przewodniczką w miejscach, jakie będziemy fotografować. Okazuje się, że będziemy korzystać z planów zdjęciowych m.in CK Dezerterów :) Super to wygląda – niebawem wrzucę foty. Wrażenie zrobiły też na mnie tunele kontrminerskie (szczerze mówiąc nie wiedziałem że coś takiego wogóle powstawało).

Member
cienek wrote:
Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tam zabrakło, tym bardziej, że mieszkam w Modlinie :-)

Fakt :-)

Member

No dobra, to kto się zapisuje?

Guest

Jola, Nie napiszę kto się zapisał, bo mnie poślą za kratki za złamanie ustawy o ochronie danych. Ale ponad połowa grupy foto już jest :) Odpowiedz mi pls na maila, bo czegoś tam jeszcze nie nie wiem :P

Member

Wiem, że Ty nie możesz napisać, ale mogą się odezwać ci, co się zapisali:)
na maila odpisałam;)

Member

Mam pytanie, czy można na to spotkanie zabrać żonę i syna miesięcznego?

Guest

@crazy
Tak, jak najbardziej – to jest zresztą w ogłoszeniu.

RODZINA, NARZECZONE / NARZECZENI CZY INNI TOWARZYSZĄCY MILE WIDZIANI

Będziecie mieli wszak możliwość fotografować najbliższych niedostępnym na co dzień sprzętem i w wyjątkowych miejscach. Zachęcam więc.

Opłata za towarzysza, który nie bierze udziału w zajęciach to po prostu tylko opłata hotelowa…

Viewing 21 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.