Strona główna Fora Video Montaż i postprodukcja movie maker (vista) i mpeg-2

movie maker (vista) i mpeg-2

Montaż i postprodukcja

Member

Mam taki oto problem:

Importując klip video w formacie mpeg-2 (oryginalnie z kamery sony) do movie-makera, nie jest on poprawnie odczytywany.Odtwarzany jest tylko dźwięk, natomiast video już nie (czarny ekran).
Movie maker widzi (właściwości pliku) zaimportowany klip jako typ audio i przy próbie przenoszenia na pasek do edycji od razu zrzuca go na ścieżkę dźwiękową. W xp było ok, a w viście już nie…

Próby z zaznaczaniem i odznaczaniem filtrów w opcjach nic nie dają.
Próby z instalowaniem innych kodeków typu K-lite pack również nic nie dają.
Problem mam TYLKO z movie makerem; w innych programach do odtwarzania video (np media player, VLC)
filmy są odtwarzane bez problemów.

Jeśli to problem z kodekiem to jaki zainstalować? Jeśli przyczyna jest gdzie indziej, to co zrobić?

Nie bardzo mnie interesuje konwersja do avi lub innego typu za pomocą windows media encoder czy innego programu, ponieważ jest zbyt czasochłonna, a filmów sie uzbierało. No chyba że nie ma innej możliwości, to prosiłbym o podpowiedź jakiegoś darmowego (szybkiego i pozwalającego obrabiać wsadowo czy za pomocą kolejki, a nie tylko jeden klip na raz) programu do konwersji.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Stryx

Member

Jest taki program GSpot (google ci znajdzie), który sprawdza, jakich kodeków brakuje w systemie, tudzież jakich potrzebuje dany film.
Jeśli problem ma tylko MovieMaker, a reszta programów działa ok, to obawiam się, że jest to problem MovieMakera pod Vistą. Aktualizacje jakieś może? Łatki od MS?

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.